Zarząd Kanału Sueskiego inwestuje w bezpieczeństwo

Suez Canal Authority

Kanał Sueski zostanie prawdopodobnie poszerzony na południowym odcinku, gdzie na sześć dni utknął kontenerowiec Ever Given. Cała trasa zostanie poza tym pogłębiona, a wzdłuż jej przebiegu utworzone będą centra nawigacyjne do reagowania na ewentualne utrudnienia w żegludze. Powołane zostanie także ratownictwo morskie – zapowiedział Zarząd Kanału Sueskiego.

Prezes Zarządu Kanału Sueskiego, generał Osama Rabie poinformował wczoraj, że żegluga na tej jednej z najważniejszych tras handlowych na świecie, przebiega już bez zakłóceń. Nadal toczy się śledztwo, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie, jak doszło do ugrzęźnięcia na mieliźnie kontenerowca Ever Given. Przypomniał on przy okazji, że w 2015 r. rozpoczęły się inwestycje, które pozwolą zwiększyć przepustowość kanału. Część prac, w tym pogłębienie trasy na niektórych odcinkach, zostało już zakończonych. – „Nasze kolejne wysiłki dotyczą utworzenia 16 stacji kontroli nawigacji, rozwoju trzech istniejących centrów kontroli nawigacji w miastach leżących na trasie przeprawy oraz powołania morskiego pogotowia ratunkowego. W planach mamy też modernizację floty holowników i pogłębiarek” – zapowiedział prezes Osama Rabie.

Więcej szczegółów związanych z programem inwestycyjnym prezes Rabie przedstawił w rozmowie z dziennikarzem Reutersa. Wynika z niej, że Zarząd Kanału Sueskiego rozważa poszerzenie południowego odcinka drogi wodnej, w którym utknął statek linii Evergreen. Przedsiębiorstwo zamierza też kupić wysokie dźwigi, które pozwolą rozładowywać statki.

Jeśli chodzi o plan modernizacji floty, zarządca kanału zamierza kupić dwa dodatkowe holowniki o uciągu 250-280 ton.

 

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane