Action zatrudni ok. 400 osób w centrum dystrybucyjnym

Action

We wrześniu holenderska sieć dyskontów niespożywczych Action rozpoczęła eksploatację nowego centrum dystrybucyjnego w miejscowości Osła. Aktualnie firma dokonała oficjalnego otwarcia obiektu.

Jest to ósme centrum dystrybucyjne Action w Europie i pierwsze w Polsce. Znajduje się w gminie Gromadka na Dolnym Śląsku. Będzie zaopatrywać sklepy w południowo-zachodniej Polsce oraz we wschodnich Niemczech.

W ciągu ostatnich dwóch lat otworzyliśmy prawie 50 sklepów i zamierzamy mieć ich znacznie więcej. Centrum dystrybucyjne to inwestycja w naszą obecność na polskim rynku. Dzięki naszym partnerom biznesowym oraz władzom gminy Gromadka mamy stabilną podstawę do dalszych działań – mówi Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska. – Osła to strategiczna lokalizacja dla naszego rozwoju, zapewniająca odpowiednią infrastrukturę oraz dogodne połączenie z pobliskimi autostradami – dodaje.

Kompleks o powierzchni całkowitej 45 tys. mkw. z przestrzenią na ponad 50 tys. palet będzie w stanie pomieścić cały asortyment Action. Docelowo zapewni około 400 miejsc pracy. Budowa centrum zakończyła się w czerwcu tego roku. Do września trwało wyposażanie budynku.

Za zarządzanie centrum dystrybucyjnym odpowiada międzynarodowy operator logistyczny Fiege. Obie firmy współpracują ze sobą od 2017 roku, kiedy Fiege objęło zarządzanie podobnym obiektem należącym do Action w niemieckim Biblis, koło Frankfurtu.

W ciągu dwóch lat od wejścia na polski rynek, sieć dyskontów niespożywczych Action otworzyła tu łącznie 46 sklepów. Do końca 2019 roku ma ich być 50. Obecnie firma zatrudnia w Polsce ponad 750 osób.

Action to międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych z ponad 1400 sklepami w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii i Polsce. We wszystkich krajach zatrudnia ponad 50 000 osób. W 2018 roku całkowita sprzedaż netto wyniosła 4,2 mld euro.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane