Grupa Rhenus nowym właścicielem C.Hartwig Gdynia

Rhenus

Wiadomo już, kto odkupi od OT Logistics znaną spółkę spedycyjną C.Hartwig Gdynia. Nowym inwestorem gdyńskiej firmy jest europejskie przedsiębiorstwo Rhenus Beteiligungen International, stojące na czele globalnej Grupy Rhenus.

Sprzedaż C.Hartwig Gdynia jest efektem zmian w strategii biznesowej szczecińskiej firmy OT Logistics, dotychczasowego większościowego udziałowca gdyńskiej spółki. O podjętych negocjacjach z potencjalnymi inwestorami OT Logistics informowało w czerwcu 2020 r.

C.Hartwig Gdynia specjalizuje się w spedycji morskiej pełnokontenerowej (FCL). Ten segment usług odpowiada za około 60 proc. przychodów i zysków operacyjnych firmy. Teraz zostanie dodatkowo wzmocniony dzięki dostępowi do globalnej sieci agentów skupionych pod marką Rhenus. Spółka stawia też na rozwój eksportu do USA (FCL/LCL/AIR), Wielkiej Brytanii (FCL/FTL) oraz importu z Dalekiego Wschodu, głównie z Chin (FCL/LCL/RAIL/AIR).

Jedną z podstawowych korzyści dla naszej firmy jest włączenie jej w globalną sieć agentów spedycyjnych i możliwość korzystania z frachtów morskich, które Rhenus negocjuje z armatorami na poziomie globalnym, a nie tylko lokalnym. Będziemy też mogli oferować dodatkowe usługi, związane np. z dystrybucją krajową i logistyką kontraktową, których do tej pory nie posiadaliśmy w naszym portfolio – mówi Przemysław Stawski, wiceprezes C.Hartwig Gdynia w opublikowanym komunikacie. – Dzięki wdrożeniu w C.Hartwig Gdynia globalnego systemu operacyjnego nowego właściciela, zyskamy bezpośrednie połączenie operacyjne z innymi firmami Grupy Rhenus, m.in. na tak istotnych rynkach jak Chiny i USA. To z kolei pozwoli nam uzyskać jeszcze wyższy poziom efektywności działańdodaje Stawski.

Obecność w Grupie Rhenus ma pozwolić spółce z Gdyni mocniej rozwijać również usługi spedycji lotniczej oraz drobnicowej, w tym świadczone w transporcie kolejowym z Chin. Firma planuje też otwarcie własnych oddziałów agencji celnej na granicy polsko-ukraińskiej, a także nowych magazynów przeładunkowych, dzięki którym wzrośnie zdolność do sprawnego formowania i rozformowywania kontenerów klientów C.Hartwig Gdynia.

C.Hartwig Gdynia będzie działał pod swoją dotychczasową nazwą – dodana zostanie do niej jedynie nazwa nowego właściciela. Ta decyzja podyktowana jest silną świadomością marki i ugruntowaną na rynku pozycją spółki – jednej z najdłużej działających firm spedycyjnych w kraju.

Przypominamy, że grupa Rhenus zainwestowała już wcześniej w podmiot należący do OT Logistics. Rhenus PartnerShip z siedzibą w Duisburgu kupił większość udziałów przewoźnika śródlądowego Deutsche Binnenreederei.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane