Krzysztof Urbaś prezesem zespołu portów Szczecin-Świnoujście

ZMPSiŚ

Rada Nadzorcza Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu 17 czerwca powołała Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa przedsiębiorstwa. Nowy prezes obejmie obowiązki 1 lipca tego roku.

Krzysztof Urbaś został wybrany w wyniku przeprowadzonego konkursu.

Krzysztof Urbaś ma 61 lat, pochodzi z Gdyni. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Od 1982 roku związany był z Morskim Portem Handlowym w Gdyni, a w kolejnych latach zdobywał doświadczenie w handlu morskim, przy realizacji projektów spedycji i logistyki międzynarodowej w branży portowo-morskiej w firmie Cargo Service. Od 1998 r. zasiadał w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk., gdzie odpowiedzialny był m.in. za rozwój Gdańskiego Terminalu Kontenerowego.

Jako Dyrektor Rozwoju w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk w latach 2007-2008 opracował strategię Portu Gdańsk do roku 2030, strategię Port Gdańsk XXI oraz plan zagospodarowania Portu Północnego. W kolejnych latach 2008-2010, będąc Prezesem zarządu Siarkopol Gdańsk S.A., przeprowadził restrukturyzację  firmy.

Od 2010 współwłaściciel i prezes zarządu Balquest Gdynia. W latach 2017-2018 był dyrektorem spółki promowej z Grupy PŻM Unity Line, a ostatnio wiceprezesem spółki Żegluga Polska z Grupy PŻM.

Ostatnim prezesem ZMPSiŚ był Dariusz Słaboszewski, któremu po trzech latach pracy w spółce w maju wygasła kadencja.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane