Rozpoczął się konkurs na prezesa ZMPSiŚ

włosdi, Wikimedia

Rada nadzorcza Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na nowego prezesa spółki. Zainteresowani stanowiskiem muszą złożyć dokumenty do 14 czerwca.

Kandydaci na szefa zespołu portów muszą mieć wykształcenie wyższe, posiadać co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę i mieć co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych (albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek). Chętni do zajęcia fotela prezesa ZMPSiŚ powinno ponadto mieć doświadczenie w zakresie prowadzenia projektów inwestycyjnych. Muszą znać bardzo dobrze język polski i dobrze angielski.

Dla kandydatów na stanowisko prezesa zarządu dodatkowymi atutami będą m.in.: ukończone studia wyższe lub podyplomowe/MBA w zakresie zarządzania; dobra znajomość dodatkowego języka obcego potwierdzona certyfikatami. Istotne będzie też doświadczenie w prowadzeniu projektów infrastrukturalnych w obszarze projektów morskich, kolejowych lub drogowych.

Zobacz komunikat spółki o postępowaniu kwalifikacyjnym

Kandydaci powinni złożyć aplikację w siedzibie ZMPSiŚ do 14 czerwca. Otwarcie zgłoszeń zostanie dokonane dwa dni później. Osoby spełniające kryteria formalne wezmą udział w rozmowie kwalifikacyjnej prowadzonej przez radę nadzorczą. Rozmowy z kandydatami zaplanowane są na 17 czerwca.

Rada Nadzorcza zastrzega sobie prawo zakończenia postępowania kwalifikacyjnego bez wyłonienia kandydatów w każdym czasie, bez podania przyczyn.

Ostatnim prezesem ZMPSiŚ był Dariusz Słaboszewski, któremu po trzech latach pracy w spółce wygasła kadencja.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane