Niemcy: w 500 sklepach Lidl staną automaty paczkowe DHL

DHL

Deutsche Post DHL uruchomił dotąd na terenie Niemiec 3700 samoobsługowych punktów odbioru paczek. Do końca tego roku dołączy do nich 1000 kolejnych automatów, z czego połowa zostanie zainstalowanych przy sklepach sieci Lidl. Decyzja o współpracy z Lidlem zapadła po przeprowadzeniu testów automatów przy 12 dyskontach w Berlinie i Hamburgu.

– Partnerstwo z Lidlem przyniesie korzyści wszystkim stronom, a zwłaszcza naszym klientom, ponieważ 500 kolejnych stacji paczkowych DHL zostanie zamontowanych w łatwo dostępnych lokalizacjach – twierdzi Martin Linde, szef sprzedaży oddziału poczty i paczek w Grupie Deutsche Post DHL.

Oprócz 500 stacji paczkowych w sklepach dyskontowych, DHL zainstaluje w tym roku drugie tyle urządzeń w innych lokalizacjach. Grupa logistyczna posiada już 3700 automatów w 1600 miejscowościach.

System punktów odbioru paczek z logo DHL jest rozwijany od 2001 r. Po montażu pierwszych automatów pojawiły się głosy wątpiące w sens tego kanału dystrybucji przesyłek. Urządzenia paczkowe odniosły jednak sukces. W minionym roku z automatów skorzystało 10 mln użytkowników.

Pionierem paczkomatów na polskim rynku była firma InPost. Od 2001 r. do dziś zainstalowała ona 3 tys. urządzeń. 18 lipca tego roku o decyzji wprowadzenia usługi odbioru przesyłek w automatach poinformowała Poczta Polska. Państwowy monopolista na rynku usług pocztowych zapewni dostawy paczek do 200 urządzeń zarządzanych przez firmę SwipBox Polska. Mniej więcej połowa z nich będzie zamontowanych przy urzędach pocztowych, a druga połowa w sklepach sieci Biedronka.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane