DPD Polska będzie mieć flotę 300 e-furgonetek

DPD Polska

Firma kurierska DPD Polska eksploatuje już 234 charakterystyczne auta z motywem zielonych listków i z logotypem DPD. Przed końcem 2022 roku w samej Warszawie będzie jeździć 50 pojazdów elektrycznych, zaś całkowita wielkość floty e-furgonetek powinna zamknąć się liczbą 300 sztuk.

Kurierzy DPD przywykli już do rosnącej liczby elektrycznych aut dostawczych. Zielona flota samochodowa obsługuje ponad 400 tys. paczek miesięcznie. Ale to nie koniec inwestycji w pojazdy obojętne dla środowiska. Od listopada 2020 roku DPD rozwija także flotę rowerów cargo działającą przy DPD Pickup Oddziałach Miejskich. W ten sposób od początku oferowania tego zeroemisyjnego środka transportu doręczono już 360 tys. paczek.

Aktualnie doręczenia rowerowe realizowane są 35 pojazdami w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Gdyni, Częstochowie, Toruniu, Olsztynie, Kaliszu i Sopocie. Do końca roku dołączą do nich jeszcze cztery kolejne miasta, a flota rowerów cargo powinna przekroczyć 50 z planami na dalszy rozwój.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane