Railpool planuje zamówić 250 lokomotyw Siemensa

Lokomotywa Siemensa na bocznicy
Siemens Mobility

Firma specjalizująca się w dzierżawie lokomotyw – Railpool podpisała z niemieckim producentem taboru Siemens Mobility umowę ramową na dostawę do 250 lokomotyw Vectron. Pierwsze złożone w ramach tej umowy zamówienie dotyczy 70 pojazdów.

W ramach pierwszego zamówienia Siemens wyprodukuje dla Railpool 24 lokomotywy wielosystemowe MS (dostosowane do jazdy po liniach prądu przemiennego i stałego) oraz 46 lokomotyw przeznaczonych do jazdy po liniach z prądem przemiennym AC. Lokomotywy będą przeznaczone do eksploatacji łącznie w 16 krajach.

Dzięki temu zamówieniu flota Vectronów w spółce Railpool wzrośnie do 228 lokomotyw. Firma leasingowa zyska też po raz pierwszy Vectrony wielosystemowe MS.

Oprócz lokomotyw wielosystemowych dla ruchu Wschód-Zachód, wnosimy do naszej oferty kolejne, jednosystemowe lokomotywy AC (prądu przemiennego), przede wszystkim dla korytarza skandynawskiego i regionu DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein). Podobnie jak lokomotywy MS, lokomotywy AC są również wyposażone w europejski system sterowania ETCS – powiedział Torsten Lehnert, dyrektor generalny Railpool.

Lokomotywy zamówione przez Railpool mają moc 6,4 MW i w zależności od wariantu mogą rozwijać prędkość maksymalną do 230 km/h.

Zobacz też:

Cargounit będzie posiadał 40 lokomotyw Gama Marathon

Akiem zakontraktował dostawę 30 lokomotyw Dragon 2

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane