Austriacki RCG uruchomił pociąg na trasie Paskov-Gdańsk

Bocznica kolejowa z kontenerami
ÖBB Rail Cargo Group

Austriacki przewoźnik kolejowy ÖBB Rail Cargo Group (RCG) zoptymalizował przewozy transFER między Republiką Czeską i Morzem Bałtyckim. Aktualnie firma obsługuje połączenie z Paskova do Gdańska własnym taborem, co pozwoliło skrócić czas przejazdu do jednego dnia.

Według RCG usługa TransFER czyli pociągi kursujący między Paskovem i Gdańskiem to jedyne regularne i bezpośrednie połączenie z czeskich Moraw oraz Słowacji do jednego z najważniejszych portów europejskich – Gdańska. Stacja kolejowa w Paskovie jest z kolei jednym z najważniejszych węzłów przeładunkowych w Europie Środkowej. RCG dystrybuuje stamtąd towary docierające drogą morską (FCL – Full Container Loads) do odbiorców w Czechach i na Słowacji.

Wcześniej RCG wynajmowało tabor do realizacji przewozów na tej trasie. Aktualnie wykorzystuje własną trakcję, przejmując kontrolę nad całym procesem transportowym, od dostarczenia pociągu w Paskovie, do przybycia składu do Gdańska oraz transport ładunków w trasie powrotnej. Według Austriaków, łatwiej jest teraz planować przewozy. Poprawiła się także ich wydajność.

TransFER to dwa kursy pociągu w obie strony tygodniowo. Skład dociera z Czech do Gdańska w jeden dzień. Linia kolejowa, którą jeździ pociąg, daje możliwość transportu ciężkich kontenerów.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane