C. Hartwig Gdynia z serwisem LCL z Gdynia – Nowy Jork

C. Hartwig Gdynia

Gdyńska firma spedycyjna, działająca obecnie w ramach Grupy Rhenus, wprowadza do oferty stały, kompleksowy serwis eksportowy LCL z Gdyni do Nowego Jorku. C. Hartwig Gdynia wykonuje usługi przewoźnika NVOCC (Non Vessel Operating Common Carrier) w obrotach miedzy Polską a Stanami Zjednoczonymi i zgodnie z licencją FMC (Federal Maritime Commission).

Przedsiębiorstwo informuje, że wprowadzenie regularnego serwisu LCL Gdynia-Nowy Jork było odpowiedzią na potrzeby klientów. Połączenie morskie między Polską i USA było możliwe dzięki połączeniu doświadczeń C. Hartwig Gdynia z doświadczeniem Grupy Rhenus na amerykańskim rynku. Z serwisu mają korzystać eksporterzy i importerzy.

– Wolumen obsługiwanych przez nas ładunków konsolidowanych z Polski do USA i z USA do Polski jest na tyle duży, że decyzja o uruchomieniu kompleksowego serwisu była kolejnym krokiem w rozwoju firmy. Tym bardziej, że po wejściu do Grupy Rhenus, zwiększyliśmy nasze możliwości operacyjne za oceanem, między innymi dzięki własnym magazynom, zlokalizowanym w sąsiadującym z Nowym Jorkiem stanie New Jersey. Dzięki temu cała obsługa przesyłek – łącznie z formowaniem i rozformowywaniem kontenerów zbiorczych – pozostaje w jednych, doświadczonych rękach, co zdecydowanie ogranicza ryzyko wystąpienia szkód – mówi Maja Brzuzy, dyrektor Działu Kontenerowego LCL w C. Hartwig Gdynia.

C. Hartwig Gdynia od 20 lat działa na amerykańskim rynku przez spółkę Amerpol International Inc., która jako licencjonowana firma spedycyjna i broker celny, z siedzibą w Nowym Jorku, jest w  100  proc. własnością spółki z Gdyni.

Pierwsze, obsługiwane w nowym serwisie Gdynia-Nowy Jork konsole wyruszą w drogę do USA na przełomie czerwca i lipca.

Według danych GUS w 2021 r. USA były 9. państwem, do którego trafiał polski eksport. Pod względem importu USA są dla naszego kraju ósmym partnerem handlowym.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane