CEVA Logistics przedłuża współpracę z HMM do 2025 r.

HMM

Operator logistyczny CEVA Logistics podpisał umowę z południowokoreańskim przewoźnikiem oceanicznym HMM, ósmym na świecie w obsłudze kontenerów 20-stopowych (TEU). Kontrakt rozszerza dotychczasową współpracę obu firm do roku 2025.

Nowa umowa rozszerza zakres dotychczasowej współpracy między obiema firmami (HMM już wcześniej był przewoźnikiem oceanicznym CEVA). Dzięki nowemu kontraktowi CEVA zwiększyła swoją strategiczną sieć partnerów frachtu oceanicznego do 14 przewoźników globalnych i regionalnych. Jako niezależny operator NVOCC (Non-Vessel Operating Common Carrier), CEVA zarządza transportem przesyłek całokontenerowych (FCL) i drobnicowych (LCL) do/z 237 krajów na świecie. Jej oferta obejmuje ponad 60 tys. połączeń port-port i 600 tys. door-to-door. W 2021 r. CEVA obsłużyła ok. 1,4 mln TEU ładunków FCL i LCL.

– Nasza pozycja jako NVOCC zależy od silnych relacji, jakie utrzymujemy z przewoźnikami oceanicznymi. Mimo trudnych warunków rynkowych, HMM udowodnił w ciągu ostatnich kilku lat, że jest silnym i niezawodnym partnerem. Umowa ugruntowuje i rozszerza to, co uważamy za długoterminową, strategiczną relację, która umożliwi nam nawiązanie istotnych połączeń w globalnym handlu i obsługę naszych klientów ocean cargo – komentuje Stephane Gautrais, global head of ocean freight w CEVA Logistics.

CEVA Logistics jest globalnym operatorem logistyki 3PL. Firma z siedzibą w Marsylii funkcjonuje w 170 krajach na świecie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane