Ciężarówki PEKAES regularnie kursują na Ukrainę

PEKAES

Operator logistyczny wzmacnia sieć połączeń na Wschodzie. W maju ruszyły codzienne połączenia z Błonia pod Warszawą do Kijowa, gdzie następuje dalsza dystrybucja towarów na terenie Ukrainy.

Zarówno eksport na Ukrainę, jak i import towarów do Polski systematycznie rośnie. Ukraina nadal pozostaje jednym z ważniejszych odbiorców polskiej żywności. Jak wynika z danych GUS, w I półroczu 2018 roku odnotowano ponad 20% wzrost eksportu towarów rolno-spożywczych do tego kraju. – Staramy się zawsze elastycznie reagować na zmieniające się trendy i otoczenie rynkowe, rozszerzając lub dostosowując ofertę PEKAES do wyzwań biznesowych naszych klientów. Tak też zrodziła się potrzeba uruchomienia codziennych transportów na Ukrainę – stwierdza Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.

W ramach nowego serwisu firma oferuje wysokiej jakości usługę i mniej formalności dla importerów na Ukrainie − dokument PP (tzw. pepeszka) znacząco skraca czas dostawy. – Krótki czas dostawy oraz uproszczone procedury to z pewnością duży atut naszej oferty skierowanej do firm prowadzących biznes na Ukrainie. W planie mamy uruchomienie kolejnych połączeń drobnicowych w Europie – dodaje Marek Tkaczyk, dyrektor Sieci Międzynarodowej PEKAES.

Nowy serwis drobnicowy obejmuje dostawy do finalnego odbiorcy na Ukrainie we wszystkie dni robocze – od poniedziałku do piątku. Czas dostawy do Kijowa i centralnej Ukrainy wynosi 3-4 dni robocze, zaś poza tym obszarem nie przekracza 7 dni.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane