CMA CGM i MSC dołączają do platformy TradeLens

Tom Fisk, Pexels

Globalni operatorzy kontenerowi CMA CGM i MSC (Mediterranean Shipping Company) ogłosili, że dołączą do TradeLens – platformy cyfrowej obsługi przesyłek, obsługiwanej w technice blockchain. System został opracowany przez AP Moller – Maersk z IBM, a korzysta z niego już prawie 100 podmiotów.

Dzięki trzem gigantom transportowym, a także innym przewoźnikom, którzy dołączają do tej inicjatywy, dane na temat prawie połowy światowego transportu kontenerów będą dostępne na platformie TradeLens. Tym samym TradeLens nabiera wiarygodności potrzebnej do promowania cyfrowej wymiany danych w globalnym handlu.

– Digitalizacja jest podstawą strategii Grupy CMA CGM. Wierzymy, że dzięki otwartym standardom zarządzania TradeLens będzie kluczową platformą na drodze do wprowadzenia cyfrowej transformacji w transporcie ładunków – powiedział Rajesh Krishnamurthy, wiceprezes wykonawczy działu IT i transformacji w CMA CGM Group.

– Wymiana cyfrowych danych jest kluczem do ewolucji branży przewozów kontenerowych. Platforma TradeLens ma ogromny potencjał, aby pobudzić przemysł do digitalizacji łańcucha dostaw i budowania współpracy wokół wspólnych standardów – dodał André Simha, dyrektor ds. cyfryzacji informacji w MSC.

TradeLens umożliwia uczestnikom łańcuch dostaw współpracę i wymianę informacji. Członkowie platformy uzyskują kompleksowy wgląd w swoje dane i mogą sprawnie współpracować wykonując załadunki i rozładunki towarów na całym świecie.

Atrybuty technologii blockchain idealnie nadają się do zabezpieczenia dużych sieci informacyjnych z udziałem wielu partnerów. Blockchain ustanawia wspólny, niezmienny zapis wszystkich transakcji, które zachodzą w sieci, oraz umożliwia uprawnionym stronom dostęp do zaufanych danych w czasie rzeczywistym.

TradeLens ma już ok. 100 użytkowników (w tym oddziały korporacji Procter and Gamble) i przetwarza informacje o ponad 10 milionach przesyłek. Każdego dnia system przetwarza tysiące dokumentów zapewniając spedytorom, przewoźnikom, urzędnikom celnym, władzom portowym i dostawcom transportu śródlądowego sprawdzone i bezpieczne informacje o dokonywanych transakcjach.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane