Dachser uruchomił połączenie między Polską i Niemcami

Dachser

Operator logistyczny rozpoczął przewozy drobnicowe z Sosnowca i Wrocławia do niemieckiego Rheine. Towary polskich eksporterów docierają teraz do odbiorców w Nadrenii Północnej-Westfalii, a stamtąd także do Holandii, Belgii czy Francji.

Nowa linia drobnicowa została utworzona przede wszystkim z myślą o usprawnieniu dostaw towarów z południowo-zachodniej Polski do najbardziej uprzemysłowionej części Niemiec – Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie siedzibę ma blisko 40% ze 100 największych niemieckich firm. Ten kraj związkowy jest zarazem najważniejszym partnerem handlowym Polski spośród wszystkich niemieckich landów. Trafia tam ok. 1/5 towarów wysyłanych znad Wisły do Niemiec. Analogicznie sytuacja wygląda w imporcie.

– Zapotrzebowanie na obsługę transportową na tej trasie jest bardzo duże i wciąż rośnie. Start nowej regularnej linii drobnicowej to odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy potrzebują możliwie szybko i bezpiecznie dostarczyć swoje towary do odbiorców w zachodnich Niemczech i chcą mieć gwarancję codziennego serwisu. Oddział w Rheine dzięki swojej lokalizacji tuż przy granicy z Holandią służy też jako platforma dystrybucyjna do tego kraju, a także miejsce przeładunku dla towarów wysyłanych do innych państw – mówi Adam Ziomek, kierownik operacyjny oddziału Dachser w Sosnowcu.

W ramach nowo uruchomionej linii przewozy realizowane są wspólnie przez oddziały Dachser w Sosnowcu i Wrocławiu. Codziennie w drogę do Rheine wyrusza ciężarówka z jednym kontenerem towarów z Górnego Śląska, a we Wrocławiu dołączany jest kolejny. Wśród przesyłek są głównie artykuły przemysłowe, w tym również towary niebezpieczne, tzw. ADR. Połączenie obsługuje zarówno eksport, jak i import.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane