Grupa Fracht oferuje przewozy między Liège i Miami

Adam Brzozowski

Przedsiębiorstwo uruchomiło regularne cotygodniowe przewozy lotnicze cargo między Europą a Stanami Zjednoczonymi. To odpowiedź na potrzeby rynku wynikające z decyzji rządu USA o zamknięciu pasażerskich połączeń lotniczych na tej trasie z powodu pandemii koronawirusa.

Wiele firm straciło możliwość dostawy swoich towarów drogą lotniczą, gdyż najwięcej cargo przewozi się w lukach pasażerskich samolotów. Grupa Fracht postanowiła wykorzystać tę kryzysową sytuację i zaoferować przewozy w samolotach towarowych.

Oddziały Grupy Fracht w Europie będą zbierały przesyłki i dostarczały je do Amsterdamu (Holandia). Stamtąd ładunki będą przewożone na lotnisko w belgijskim Liège, aby trafić na pokład samolotu zmierzającego do Miami na Florydzie. W USA konsolidacja przesyłek będzie odbywała się w Miami.

Do realizacji tych regularnych lotów cargo, Grupa Fracht wyczarterowała samolot frachtowy Boeing 767 Freighter o ładowności 50 ton. Obecnie loty frachtowe w obu kierunkach organizowane są raz w tygodniu – w sobotę. Zainteresowane firmy mogą nadawać przesyłki zarówno całopaletowe, jak i drobnicowe we wszystkich grupach towarów.

– Fracht FWO Polska zapewnia odbiór i dostawę różnych grup ładunków z terenu całego kraju i wysłanie ich, wraz z załatwieniem formalności i odpraw celnych, drogą lotniczą do USA i odwrotnie – informuje Justyna Czerwińska, kierownik Działu Spedycji Lotniczej w Fracht FWO Polska.

Regularne loty frachtowe z/do USA będą realizowane przez Grupę Fracht aż do odwołania.

W realizacji zleceń, Fracht FWO Polska wykorzystuje różne środki i gałęzie transportu – drogowy, lotniczy, morski i kolejowy, a także transport śródlądowy i multimodalny.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane