Maersk przejął firmę Senator International

Maersk

Duński potentat logistyczny A.P. Moller – Maersk ogłosił zakończenie procesu przejęcia firmy spedycyjnej i logistycznej Senator International z siedzibą w Niemczech, która prowadzi operacje na całym świecie.

Przedsiębiorstwo Senator zajmuje się globalną spedycją i logistyką. Firma posiada oddziały na wszystkich kontynentach oraz dobrze rozwiniętą siatkę połączeń lotniczych, które w dużej mierze realizuje własnymi samolotami. Senator oferuje przewozy pełnokontenerowe (FCL) i ładunków drobnicowych (LCL) oraz usługi specjalistyczne, takie jak pakowanie, magazynowanie i dystrybucję.

Maersk informuje, że przejęcia globalnej firmy umożliwi duńskiej grupie zaoferowanie szerokiej gamy produktów oraz usprawni przepływ ładunków w pogrążonych w kryzysie łańcuchach dostaw.

– Z radością witamy zespół Senator w naszej rodzinie. Jako globalny dostawca zintegrowanej logistyki poprawiamy naszą zdolność do dostarczania klientom kompleksowych rozwiązań. Z Senatorem na pokładzie znacznie zwiększamy naszą zdolność przewozów lotniczych, sieć i know-how – powiedział Vincent Clerc, dyrektor generalny Ocean & Logistics w A.P. Moller-Maersk.

Wartość przedsiębiorstwa Senator oszacowano na około 644 mln dolarów.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane