Pierwszy statek Hapag-Lloyd zawinął do Wilhelmshaven

Hapag-Lloyd

13 czerwca 2023 r. należący do Hapag-Lloyd kontenerowiec „Al Zubara” po raz pierwszy zawinął do głębokowodnego portu JadeWeserPort w Wilhelmshaven nad Morzem Północnym. Tym samym port został włącozny do serwisu FE2, realizowanego w ramach sojuszu międzynarodowych armatorów THE Alliance (Hapag-Lloyd, Ocean Network Express, Yang Ming i Hyundai Merchant Marine).

Przypominamy, że niemiecki armator Hapag-Lloyd posiada udziały w dwóch terminalach pierwszego w Niemczech portu głębokowodnego JadeWeserPort w Wilhelmshaven. W 2022 r. spółka otrzymała zgodę Komisji Europejskiej na zakup 30 procent udziałów w Terminalu Kontenerowym Wilhellmshaven (CTW) i 50 procent udziałów w Terminalu Kolejowym Wilhelmshaven (RTW). Pozostałe udziały w obu terminalach należą do operatora portowego Eurogate.

Aktualnie kontenerowiec „Al Zubara” po raz pierwszy zawinął do terminalu CTW. Joerg Sonne, dyrektor na region Europy Północnej w Hapag-Lloyd, podkreśla, że port Wilhelmshaven udowodnił swoją wartość w ciągu ostatnich dwóch lat, kiedy porty na całym świecie były zatłoczone. Dla Hapag-Lloyd Wilhelmshaven staje się drugim strategicznym portem w Niemczech – po Hamburgu.

– Teraz oferujemy klientom dwie bramy do Niemiec, aby móc elastycznie i niezawodnie dostarczać ładunki – powiedział Joerg Sonne.

Aktualnie w terminalu CTW prowadzone są inwestycje w rozwój infrastruktury. Osiem zainstalowanych suwnic bramowych do przeładunku kontenerów zostanie podniesionych o 11 metrów, aby umożliwić optymalną obsługę statków o pojemności 24 000 TEU. Dodatkowo zainstalowane zostaną dwie kolejne suwnice.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane