Samat dowiezie paliwa ciągnikami zasilanymi LNG

Shell Polska

Firma transportowa Samat Polska, która współpracuje z Shell w zakresie dostarczania paliw na jego stacje, powiększyła swoją flotę o dwa ciągniki siodłowe Volvo napędzane LNG. Niskoemisyjne pojazdy będą dowoziły paliwa do stacji w Świecku.

Shell jest pierwszą firmą paliwową w Polsce, która może szczycić się tym, że dystrybucja jej paliw odbywa się przy pomocy ciągników LNG firmy Volvo. – LNG to dobre rozwiązanie jako paliwo przejściowe, które pozwala na redukcję emisji CO2 w dystrybucji paliw, zanim możliwe będzie upowszechnienie elektromobilności czy wodoru na większą skalę. Skoro sprzedajemy paliwo LNG na naszych stacjach i rozbudowujemy tę infrastrukturę, to naturalne jest, że chcemy wykorzystywać je również w naszej działalności. Dlatego cieszę się, że jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania i współpracę z ekspertami, a sam proces zaopatrywania naszych stacji będzie mniej emisyjny – mówi Michał Popławski, menadżer ds. transportu drogowego Shell na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Shell rozwija infrastrukturę LNG. Od kilku lat koncern rozszerza sieć stacji oferujących skroplony gaz ziemny. Aktualnie należy do niej 53 stacji w całej Europie. W Polsce istnieje już 5 stacji: w Bielanach Wrocławskich, Iłowej, Piotrkowie Trybunalskim, Jędrzychowicach oraz w Świecku.

Spółka Samat Polska wchodzi w skład holdingu Groupe Samat z siedzibą we Francji. Holding ma już doświadczenie w eksploatacji pojazdów zasilanych LNG. – Podobne rozwiązania wprowadzaliśmy już w innych krajach europejskich, współpracując z naszymi kluczowymi klientami. Cieszymy się, że możemy teraz prowadzić dystrybucję w Polsce przy pomocy ciągników LNG i że proces zaopatrywania stacji Shell będzie bezpieczny, a zarazem mniej emisyjny –
mówi Jacek Kaleta, dyrektor generalny Samat Polska.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane