Sześć samolotów Boeing 777F-200 dołączy do floty DHL

DHL Express

Pierwszy z sześciu przewidzianych do odbioru w tym roku samolotów Boeing 777F dotarł już do swojej przyszłej bazy operacyjnej DHL Express – na międzynarodowe lotnisko Cincinnati / Northern Kentucky (CVG).

DHL zamówił 14 nowych Boeingów w 2018 r. Cztery zostały dostarczone w ubiegłym roku, sześć trafi do przewoźnika w tym roku, a pozostałe cztery będą oddane do użytku w 2021 r. Samoloty będą obsługiwane przez partnera DHL – amerykańskiego przewoźnika towarowego Kalitta.

Włączenie do międzykontynentalnej floty nowych jednostek jest elementem programu jej modernizacji. B777F o ładowności 102 ton i zasięgu 9200 km ma największą pojemność i zasięg spośród wszystkich dwusilnikowych samolotów frachtowych.

Modernizacja floty jest elementem wdrożonej przez DHL strategii do roku 2025. Jednym z jej założeń jest zwiększenie usług dla e-commerce. Kolejnym celem jest zmniejszenie emisji CO2 o 18 proc.

DHL Express obsługuje ponad 260 samolotów. Wraz z 17 partnerskimi liniami lotniczymi obsługuje codziennie ponad 3000 lotów w 220 krajach.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane