Trans Polonia przejmuje belgijski J. Deckers

J. Deckers, Facebook

Przewoźnik paliw z grupy PKN Orlen poinformował w komunikacie giełdowym o zawarciu umowy kupna belgijskiej spółki transportowej J. Deckers. Wartość umowy to 1 020 000 mln euro, czyli 4,69 mln zł.

Trans Polonia kupiła belgijską spółkę wraz ze spółką zależną TP. Sprzedającymi byli: Sven Deckers oraz jego spółka zależna Geerts z siedzibą w Brecht.

Z komunikatu Trans Polonii wynika, że J. Deckers jest spółką transportową zlokalizowaną w okolicach portów morskich ARA (Amsterdam – Rotterdam – Antwerpia) zajmującą się transportem płynnych ładunków chemicznych na ternie Europy Zachodniej. J. Deckers dysponuje własnym taborem, w skład którego wchodzi 30 specjalistycznych zestawów transportowych.

Zapłata za udziały spółki J. Deckers & Zn zostanie dokonana w czterech transzach do 2024 r. Trans Polonia zagwarantowała sobie w umowie opcję kupna spółki Geerts za cenę 880 tys. euro. z zastrzeżeniem możliwej korekty ceny sprzedaży. Geerts posiada nieruchomość przeznaczoną na cele biurowe oraz warsztat wraz z przyległym placem parkingowym, z której korzysta J. Deckers.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane