Uwe Leuschner nowym prezesem FELB

FELB

Kolejowy przewoźnik towarowy FELB (Far East Land Bridge) – należąca do kolei rosyjskich (RŻD) spółka z siedzibą w Austrii, która specjalizuje się połączeniach euroazjatyckich – ma nowego prezesa. Został nim Uwe Leuschner – menedżer z 20-letnim doświadczeniem w branży logistycznej, którego kariera związana była m.in. z DB Cargo i DB Schenker.

FELB informuje, że zadaniem nowego prezesa będzie rozwój biznesu spółki w Europie, Rosji i w Azji. – Bardzo się cieszę, że Uwe Leuschner dołączył do naszego zarządu. Dzięki niemu zdobywamy wszechstronną wiedzę i doświadczenie na rynku logistycznym w Eurazji. Jego kompetencje zapewnią nam przyspieszenie wzrostu, dalszą ekspansję i wzmocnienie naszej międzynarodowej sieci połączeń – komentuje Wiaczesława Sarajewa, prezesa RŻD Business Asset.

W latach 2009-2021 Leuschner pracował dla DB Group. Ostatnio jako senior vice president w dziale Business Development Eurasia w DB Cargo. Pełnił też stanowisko dyrektora zarządzającego DB Cargo Eurasia. Był także szefem DB Cargo Russia w Moskwie. Jego znajomość rosyjskiego oraz chińskiego rynku logistycznego rozwija się już od 1996 r. Leuschner pracował m.in. jako dyrektor generalny REWICO AG, FIEGE Russia AG i DB Schenker Russia.

Przez kilka ostatnich lat Uwe Leuschner pracował też na rzecz Wirtschaftsclub Russland – biznesowego klubu, którego zadaniem jest umacnianie stosunków gospodarczych między państwami UE i Rosji, w tym rozwój przewozów na Nowym Jedwabnym Szlaku.

Nowy prezes FELB urodził się w Niemczech. Studiował ekonomię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Pradze. Studia podyplomowe odbył w USA i Kanadzie. Oprócz niemieckiego posługuje się językiem rosyjskim, angielskim i czeskim.

Przewoźnik kolejowy FELB specjalizuje się w transportach na tzw. Nowym Jedwabnym Szlaku. Do jego najnowszych projektów należą: pociągi z chińskiego prowincji Shandong do terminalu Contargo we Frankfurcie oraz pociąg intermodalny uruchomiony na trasie z Warszawy do Jinan w Shandong.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane