Viasea uruchamia połączenie między Polską i Norwegią

Viasea
Archiwum: Viasea

Norweska linia żeglugowa Viasea Shipping otworzyła przedstawicielstwo w Gdyni, a od 18 marca uruchamia połączenie feederowe między Portem w Gdyni i portami w Norwegii. Przewoźnik jednocześnie zadebiutował też na Litwie, otwierając biuro w Kłajpedzie.

Norweska Viasea prowadzi działalność od 2016 r. Firma realizuje przewozy kontenerów na trasach z Rotterdamu do Moss i Oslo. Aktualnie linia ogłosiła, że od 18 marca jej statki będą kursowały także z Norwegii do Polski i krajów bałtyckich. Aby pozyskać klientów Viasea otworzyła biura w Gdyni i Kłajpedzie.

– Trasy krótkiego zasięgu z Gdyni i Kłajpedy do Norwegii są bardzo ważne dla eksporterów z północnej części Europy. Otwarcie oddziałów w Gdyni i Kłajpedzie pozwoli nam lepiej zadbać o dotychczasowych klientów, a także rozwinąć działalność w regionie – mówi dyrektor zarządzający Viasea Shipping Morten Pettersen.

Oddziałem w Gdyni pokieruje Leszek Lange, który ma duże doświadczenie w pracy na statkach feederach. W Kłajpedzie Viasea aktualnie powołała Vidmantasa Sedalisa na kierownika działu obsługi klienta. Sedalis ma kilkuletnie doświadczenie w transporcie morskim i kontenerowym do i z krajów bałtyckich.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane