Wspólny pociąg Clip i PKP Cargo na trasie Poznań – Duisburg

Clip Group

Przedsiębiorstwa transportowe Clip Intermodal i PKP Cargo uruchamiają regularny pociąg z Polski do portu śródlądowego w Duisburgu. Skład z naczepami ciężarowymi będzie kursował trzy razy w tygodniu.

Intermodalne przewozy kolejowe na trasie Poznań – Duisburg powinny rozpocząć się w najbliższych dniach. Będzie to wspólny projekt Clip Intermodal, Duisport Agency i PKP Cargo. Technicznie połączenie ma być gotowe do startu 1 kwietnia, ale zostanie uruchomione w miarę napływania zleceń.

Pociąg będzie kursował trzy razy w tygodniu, ale w przypadku dużego zainteresowania partnerzy logistyczni zwiększą częstotliwość kursowania, nawet do codziennych połączeń. Czas przejazdu koleją pomiędzy Poznaniem a Duisburgiem wynosi 14 godzin.

W składzie mogą być przewożone nie tylko jednostki intermodalne, ale również naczepy stanmdardowez wykorzystaniem systemu CargoBeamer.

Pojemność każdego pociągu to 36 naczep lub kontenerów 45-stopowych, co pozwoli  na odciążenie dróg o ponad 10 tys. naczep w skali roku i uniknięcie emisji CO2 w ilości około 15 tys. t. Dodatkową korzyścią w przewozie intermodalnym jest możliwość załadunku do 26 t towaru na pojedynczą naczepę.

PKP Cargo rozpoczęło współpracę z Portem Duisburg w kwietniu 2019 r. Obiekt w Duisburgu ten jest największym portem śródlądowym w Europie i jednym z największym obiektów logistycznych na świecie. Do portu trafia większość pociągów kursujących z Chin w ramach tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane