20 proc. firm transportowych zwiększy zatrudnienie

Pixabay

Aż jedna piąta firm transportowych i logistycznych chce zwiększyć zatrudnienie w najbliższych trzech miesiącach. Tak działa zwiększenie obrotów w handlu internetowym oraz rosnąca liczba centrów dystrybucyjnych w Polsce.

Według najnowszego“Barometru Perspektyw Zatrudnienia” firmy ManpowerGroup plany dotyczące wzrostu zatrudnienia odnotowano w dużych przedsiębiorstwach. Deklarują one zwiększenie liczby pracowników o 23 proc.

Przewidywany wzrost zatrudnienia w transporcie i logistyce to efekt m.in. rosnącej liczby centrów dystrybucyjnych, głównie dużych firm, stawiających na dostawę do krajów Europy Zachodniej.

Poszukiwani są głównie kierowcy, operatorzy wózków widłowych z uprawnieniami, pracownicy magazynowi i pakowacze. Wynagrodzenia zasadnicze w tych zawodach wahają się od gwarantowanej godzinowej stawki krajowej do 23 zł brutto za godzinę.

Dane dla branży transportu i logistyki z 26 państw Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki pokazują, że jednym z krajów, gdzie w najbliższym kwartale będzie najłatwiej znaleźć pracę jest Polska. Manpower zwraca w raporcie uwagę, że plany zatrudnienia w TSL związane są nie tylko z sezonem urlopowym, ale również ze przewidywanym jesiennym zwiększeniem obrotów w handlu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane