Dealerzy samochodów włączają się w pomoc dla Ukrainy

Pixabay

Związek Dealerów Samochodów jest w trakcie przygotowywania dealerskiej „mapy pomocy” – akcji niesienia pomocy uchodźcom uciekającym przed wojną na Ukrainie. W planach jest m.in. udostępnienie aut i kierowców.

Jak informują organizatorzy, celem nie jest pomoc doraźna. W ramach akcji ma zostać zorganizowana ogólnopolska sieć środków wsparcia zorganizowana przy firmach dealerskich. Pomoc przez nie świadczona ma być bardziej długofalowa i rozciągnięta na najbliższe miesiące.

Dealerska „mapa pomocy” ma docelowo stanowić akcję, którą poprowadzi rynek dealerski w ramach wsparcia dla nadciągającej fali ukraińskich uchodźców oraz wsparcia samej Ukrainy. Akcja przewiduje stworzenie listy firm dealerskich, które byłby w stanie udostępnić pojazdy potrzebne do transportu ludzi i towarów, wyznaczyć kierowców, lub też zapewnić legalne zatrudnienie dla przybywających osób, a nawet zakwaterowanie dla potrzebujących i ich rodzin. Powstanie mapa, z której będą mogły korzystać organizacje działające na rzecz pomocy uchodźcom, co pozwoli im na możliwe szybkie odnalezienie najbliższego punktu, który będzie w stanie udostępnić wyżej wymienione środki wsparcia.

– Mamy na uwadze nadchodzące miesiące, podczas których jak uczy doświadczenie, spodziewamy się kolejnej, znacznie większej fali ludzi uciekających przed wojną. Chcemy przede wszystkim zapewnić pomoc o długofalowym charakterze. Zdajemy sobie sprawę, z tego że aktualnie wszelka możliwa pomoc doraźna na granicy jest już dostarczana przez odpowiednie organizacje, darczyńców i wolontariuszy, więc robienie kolejnej zbiórki rzeczy i dostarczanie tego na granicę nie jest tym, co wydaje się najbardziej potrzebne – mówi Paweł Tuzinek, prezes Związku Dealerów Samochodów.

– Na chwilę obecną chcemy zebrać deklaracje od dealerów, co mogą w najbliższych tygodniach zapewnić uchodźcom i Ukrainie – pojazdy, pracę, zakwaterowanie – a następnie punktowo w ramach konkretnej potrzeby pomagać. Jesteśmy w kontakcie z organizacjami które zajmują się statutowo pomocą ofiarom wojny, więc ta pomoc na pewno trafi tam gdzie powinna – dodaje Tuzinek.

Wszystkie salony motoryzacyjne, które będą w stanie zapewnić choćby jeden z wcześniej wspomnianych środków pomocy proszone są o kontakt z biurem Związku Dealerów Samochodów drogą mailową, wysyłając wiadomość na adres biuro@zds.org.pl, co pozwoli omówić szczegóły współpracy na rzecz pomocy uchodźcom.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane