Paweł Tuzinek szefem Związku Dealerów Samochodów

Związek Dealerów Samochodów

W trakcie Walnego Zgromadzenia Członków Związku Dealerów Samochodów wybrany został skład nowej Rady Dealerów na kadencję 2021-2025. Podczas późniejszego posiedzenia Rada Dealerów wybrała nowego prezesa Związku, którym został dotychczasowy radca prawny ZDS – Paweł Tuzinek.

Paweł Tuzinek jest związany ze Związkiem Dealerów Samochodów od 2010 roku, czyli praktycznie od początku istnienia organizacji. Dotychczas świadczył pomoc prawną polskim dealerom samochodów, odpowiadając na bieżące problemy prawne branży. Stale opiniował niemal wszystkie dokumenty kierowane do dealerów przez importerów, towarzystwa ubezpieczeniowe, banki i organy administracji publicznej. Na bieżąco uczestniczył w procesach tworzenia prawa, przygotowując opinie, stanowiska i postulaty w imieniu branży dystrybutorów samochodów. Brał udział w procesie tworzenia wszystkich najważniejszych dla branży dystrybucji pojazdów i usług serwisowych zmian prawnych w ostatnich 11 latach.

Jestem zaszczycony powierzoną mi funkcją. Zdaję sobie sprawę z tego, że w obecnych czasach, gdy przed branżą dealerską stawiane są coraz nowsze i trudniejsze do rozwiązania problemy, stanowisko prezesa związku jest związane ze szczególną odpowiedzialnością. Moje działania jako prezesa skupią się na sprostaniu wszystkim wyzwaniom, jakie będą stawiane naprzeciw całej branży. Będę kontynuował moją dotychczasową działalność prawną i lobbingową, ale również będę tworzył nowe rozwiązania sprzyjające rozwojowi rynku motoryzacyjnego. Pragnę podziękować Radzie Dealerów za wybór mojej osoby na stanowisko prezesa i obiecuję nie tylko sprostać standardom w prowadzeniu Związku ustanowionym przez mojego poprzednika, ale również wyznaczyć nowe kierunki dla rozwoju całej branży – powiedział nowy prezes ZDS Paweł Tuzinek.

Prezes Paweł Tuzinek stanie za sterami Związku Dealerów Samochodów, będącego zrzeszeniem przedsiębiorców odpowiadających za ponad 50% udziałów w krajowym rynku dealerskim. Polska branża autoryzowanych dystrybutorów samochodów i serwisów to prawie 600 przedsiębiorstw, w ponad 90% o polskim kapitale, w większości firm rodzinnych, zatrudniających łącznie około 50 000 pracowników.

– Moja kadencja prezesa ZDS dobiegła końca w interesujących czasach, gdy prawdopodobnie jesteśmy w niedalekiej przyszłości radykalnych zmian w rynku motoryzacyjnym, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Mówi się, że w ciągu nadchodzących 5 lat w branży dokona się więcej zmiany, niż w trakcie ostatniego stulecia. Wiem jednak, że mój następca jest osobą więcej niż odpowiednią na to stanowisko. Trzymam kciuki i życzę powodzenia w prawdopodobnie najciekawszym etapie kariery zawodowej, jaki czeka Pawła Tuzinka – komentuje odchodzący prezes związku, Marek Konieczny.

Walne Zgromadzenie Członków Związku Dealerów Samochodów w trakcie poniedziałkowego posiedzenia wybrało również nową Radyę Dealerów w następującym składzie, Michał Łuczak, Robert Bergier, Artur Dąbrowski, Marek Drabczyk, Grażyna Dukiewicz-Zagrajek, Grzegorz Hankus, Krzysztof Jaroszewicz, Bogusław Kowalski, Piotr Krasnodębski, Mikołaj Szadkowski, Agata Raniecka, Marcin Słomkowski, Radosław Sternicki, Adam Syguła, Waldemar Świercz

Walne Zgromadzenie członków wybrało również Komisję Rewizyjną na kadencję 2021-2025 w składzie: Aneta Markowska, Karol Szatanik, Piotr Kowalski.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane