Elektrociepłownia Elbląg zyska nowy tor kolejowy

PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe inwestują w wymianę toru do elektrociepłowni w Elblągu, po którym dostarczany jest węgiel. Jednocześnie poprawiona zostanie jezdnia na dwóch przejazdach kolejowo-drogowych. Prace, których koszt wynosi 3,5 mln zł, zakończą się w listopadzie 2022 r.

Prace na 2,5 km odcinku między Elblągiem Zdrój a Tropami na linii Elbląg – Braniewo rozpoczęły w październiku. Dzięki inwestycji PKP PLK poprawią się warunki przewozu węgla do elektrociepłowni w Elblągu koleją. Specjalne maszyny pracują przy wymianie toru. Układane są nowe podkłady i szyny. Oczyszczana i uzupełniana jest podsypka z tłucznia. Prowadzona jest regulacja toru.

Na dwóch przejazdach i drogach dojazdowych na odcinku między Elblągiem Zdrój a Tropami, tj. na ul. Nizinnej, ul. Żuławskiej wymieniana jest nawierzchnia. Będzie płynny przejazd na drugą stronę toru, co przełoży się na wyższy poziom bezpieczeństwa. Prace wykonywane w obrębie przejazdów kolejowo-drogowych wymagają wprowadzenia zmian w komunikacji. Z zarządcami dróg z wyprzedzeniem ustalane są objazdy.

Wykonawcą robót jest PPMT z Gdańska. Inwestycja o wartości ok. 3,5 mln zł, realizowana jest ze środków własnych PLK . Prace planowane są do połowy listopada 2022 roku. Prowadzone są w sposób umożliwiający nieprzerwany dojazd składów do elektrociepłowni.

W planach PLK są kolejne prace na linii 254 między Elblągiem Zdrój a Tropami, które przełożą się na poprawę kolejowego dostępu do elektrociepłowni w Elblągu. Na lata 2022-2023 przewidziano roboty na moście kolejowym nad rzeką Elbląg. Za ok. 12 mln zł naprawione będą uszkodzone elementy stalowej konstrukcji oraz przyczółków i filarów. Poprawi się płynność jazdy pociągów towarowych. Zabezpieczenie konstrukcji przed korozją pozytywnie wpłynie na wygląd obiektu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane