MTM przebuduje drogę w zachodniej części Portu Gdynia

Tadeusz Urbaniak, Port Gdynia

Firm Budowlano-Drogowa MTM podpisała z Portem Gdynia umowę na kwotę ponad 3,2 mln zł brutto na wykonanie przebudowy drogi łączącej plac przy magazynie W2 z drogą asfaltową pod Estakadą E. Kwiatkowskiego wraz z przebudową instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych.

Umowa wpisuje się w szeroko zakrojony plan inwestycyjny ZMPG dla tej części Portu. – Dla przypomnienia – w tym rejonie obecnie prowadzimy roboty budowlane w ramach projektów: „Przebudowa i elektryfikacja układu kolejowego” oraz „Budowa drogi technologicznej, łączącej ulicę Logistyczna z Kontenerową”. Jednocześnie jesteśmy na końcu procesu uzyskiwania decyzji o pozwoleniu na budowę dla: „Budowy terminala intermodalnego” oraz „Budowy placów manewrowo-składowych” na terenie Centrum Logistycznego”– tłumaczy wiceprezes ZMPG, Grzegorz Dyrmo.

Do innych, niedużych, ale ważnych dla portu inwestycji należą: Przebudowa parkingu dla samochodów trasowych przy ulicy Kontenerowej wraz z uzbrojeniem podziemnym i Przebudowa nawierzchni parkingu samochodów osobowych wraz z uzbrojeniem podziemnym przy ul. Kwiatkowskiego 60.

– Jedno spojrzenie na mapę pozwala stwierdzić, że aktywnością inwestycyjną objęta jest większość naszych terenów w tej części Portu. Można pokusić się o stwierdzenie, że realizujemy dwa wzajemnie uzupełniające się plany inwestycyjne. Jeden to plan inwestycji, związanych z rozwojem i zwiększaniem możliwości przeładunkowych Portu, drugi to rewitalizacja i podnoszenie walorów użytkowych, już istniejącego, majątku – podsumowuje Grzegorz Dyrmo.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane