Na lotnisku w Tallinie powstanie terminal cargo

Wizualizacja terminalu cargo w Tallinie. Lotnisko na horyzoncie.
AS Airport City

Zarządzająca terenami inwestycyjnymi przy lotniskach w Estonii spółka Airport City podpisała z firmą budowlaną Maru Ehitus umowę na zaprojektowanie i wykonanie terminalu cargo. Obiekt powstanie w południowej części portu lotniczego i przyczyni się do wzrostu obsługiwanych wolumenów lotniczego cargo.

Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na wiosnę 2024 r. Inwestycja zakończy się w lecie 2025 r. Terminal cargo będzie miał powierzchnię netto 5250 mkw., w tym 1450 mkw. powierzchni biurowej i 3800 mkw. powierzchni magazynowej. W terminalu powstaną także doki załadunkowe dla 57 ciężarówek oraz 123 miejsca parkingowe dla pracowników i gości terminalu cargo.

– Terminal cargo to pierwszy projekt, nad którym będziemy pracować w ramach długoterminowego rozwoju parku biznesowego i ważny krok milowy w rozwoju lotniska – powiedział Teet Raudsep, prezes Airport City w komunikacie prasowym.

Terminal cargo będzie zlokalizowany w pobliżu lotniska w Tallinie. Dzięki tej lokalizacji powstanie synergia między działalność lotnicą oraz innymi branżami w estońskiej stolicy. – To, co czyni terminal wyjątkowym, to jego lokalizacja blisko pasa startowego – dodał Teet Raudsep.

Budowa terminalu wraz z potrzebną infrastrukturą pochłonie 8 mln euro.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane