PLK naprawią tory przy kopalniach kruszyw

PKP PLK

Ponad 80 mln zł na przebudowę stacji Ścinawka Średnia i linii kolejowej w rejonie Kłodzka przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe. Nowa infrastruktura usprawni ruch pociągów na jednej z głównych stacji wywozowych kruszywa na Dolnym Śląsku.

Głównym efektem inwestycji będzie usprawnienie ruchu kolejowego na stacji Ścinawka Średnia, na której odprawiane są składy towarowe wywożące kruszywo z pobliskich kopalń.

Na stacji w Ścinawce Średniej przebudowane zostaną i wzmocnione tory o łącznej długości ponad ok. 6 km. Wybudowane lub wymienione będą rozjazdy, elementy linii zapewniające sprawny przejazd pociągów z toru na tor.

Wyremontowany wiadukt kolejowy zostanie przystosowany do przejazdu ciężkich składów towarowych. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Kolejowej, dzięki nowym urządzeniom z systemem monitoringu oraz przebudowie jezdni.

Bezpieczeństwo ruchu pociągów na stacji w Ścinawce Średniej zapewni zamontowanie nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym w tym 46 nowych sygnalizatorów oraz nowa blokada szlakowa z systemem niezajętości toru.

Zamontowanie 59 urządzeń elektrycznego ogrzewania rozjazdów EOR zapewni sprawne kierowanie ruchem na stacji w warunkach zimowych.

Inwestycja jest finansowana ze środków budżetowych. Zakończenie prac przewidziano w połowie 2021 r. Wykonawcą będzie konsorcjum firm z liderem Track Tec Construction. Inwestycja zostanie ukończona w połowie 2021 r.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane