Terminal w Świnoujściu zyskał 278 miejsc postojowych

ZMPSiŚ

Zakończyła się inwestycja Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście – budowa dodatkowego parkingu dla samochodów ciężarowych korzystających z Terminalu Promowego Świnoujście. Przy ul. Fińskiej powstało 278 miejsc parkingowych.

Parking jest połączony z sieciami wodociągową, kanalizacyjną, elektroenergetyczną i teletechniczną. Posiada system sygnalizacji, oznakowania dróg, oświetlenie oraz instalacje sanitarną i służącą do recyklingu odpadów.

Celem inwestycji, w związku ze stałym zwiększaniem ruchu samochodów na terminalu promowym jest poprawa infrastruktury dostępowej do portu, ale także dbałość o środowisko naturalne Zamiarem inwestora było też usprawnienie połączenia morskiego pomiędzy Świnoujściem a dwoma portami w Szwecji – Trelleborg oraz Ystad.

Efekty odczują również mieszkańcy Świnoujścia, bowiem w momencie spiętrzenia ruchu ciężarówek, te nie będą już ograniczać w mieście ruchu na trasach wiodących do terminalu. Ponadto zaplecze sanitarne dostępne na parkingu poprawi komfort oczekiwania kierowców na prom.

Przedsięwzięcie warte ponad 30 mln zł zrealizowała w formule projektuj i zbuduj firma PRO-TRA BUILDING z Wrocławia.

Inwestycja została zrealizowana zgodnie z umową INEA/CEF/TRAN/M2018/1787737 o udzielenie dotacji w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) – Sektor Transportu, pod nazwą działania: „Eliminacja „wąskich gardeł” ostatniej mili – budowa parkingu rezerwowego dla samochodów ciężarowych w terminalu promowym w Świnoujściu”, numer działania 2018-PL-TM-0028-W.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane