Zamknięto przejście graniczne w Bobrownikach

Przejście graniczne w Bobrownikach po stronie polskiej.
Podlaski Oddział Straży Granicznej

Dziesiątego lutego od godz. 12.00 zawieszony został ruch na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach w ciągu drogi krajowej nr 65. Tym samym ograniczone zostały dostawy towarów z UE do Białorusi. Taką decyzję podjął minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Decyzja szefa MSWiA prawdopodobnie jest reakcją na wydany przez reżim prezydenta Łukaszenki wyrok 8 lat więzienia dla polskiego dziennikarza Andrzeja Poczobuta, a także konsekwencją uchwały Sejmu, w której posłowie domagają się nałożenia sankcji na osoby odpowiedzialne za represje wobec Polaka.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina, że wcześniej (15 marca 2020 r.) zostało zamknięte przejście w Połowcach w ciągu DK66, natomiast od 9 listopada 2021 r. zawieszony jest ruch na przejściu granicznym w Kuźnicy w ciągu DK19.

GDDKiA podkreśla, że w związku z zaistniałą sytuacją, należy spodziewać się zwiększonego ruchu na niektórych przejściach granicznych w woj. lubelskim i podkarpackim:

  • DK68 Kukuryki (ruch towarowy),
  • DK2 Terespol (ruch osobowy),
  • A4/DK94 Korczowa-Krakowiec (ruch osobowy i towarowy bez ograniczeń),
  • DK84 Krościenko (ruch osobowy i towarowy do 7,5 t),
  • DK28 Medyka-Szeginie (ruch osobowy i towarowy bez ograniczeń).

Informacje o zawieszeniu ruchu na przejściu granicznym w Bobrownikach już wyświetlane są na znakach zmiennej treści na drodze ekspresowej S8 w kierunku Białegostoku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane