Na polskim rynku debiutuje nowy gracz: VGL Solid Group

VGL Group

Nabiera tempa integracja dwóch branżowych przedsiębiorstw: VGL Group z Gdyni i Solid Logistics z Warszawy. Drugi etap połączenia nastąpi w maju, kiedy obie firmy zaczną funkcjonować pod nową, połączoną nazwą: VGL Solid Group. W zarządzie nowopowstałej grupy znajdzie się sześć osób.

Paweł Gizicki, członek zarządu VGL Group, informuje, że przed firmami są wyzwania, do których przedsiębiorstwa od dawna się przygotowywały. –  Wchodzimy w etap integracji kluczowych obszarów naszej działalności, którego powodzenie zależy od współpracy i zaangażowania nas wszystkich. W maju planujemy sfinalizować drugi etap transakcji, dzięki któremu powstanie największa polska grupa logistyczna pod nazwą VGL Solid Group – tłumaczy gizicki.

Troje dotychczasowych członków zarządu Solid Logistics zostanie włączonych w strukturę VGL Solid Group – dwoje reprezentantów tej firmy dołączy do Rady Nadzorczej, a trzeci z nich zasili grono członków zarządu nowopowstającej organizacji. Tym samym w końcowym składzie zespołu zarządzającego VGL Solid Group znajdzie się sześć osób – do obecnej kadry dołączy Bolesław Chełkowski, który obecnie jest członkiem zarządu Solid Logistics, a po integracji będzie odpowiadał za zarządzanie sprzedażą w ramach portfela obecnych klientów Solid Logistics i jednocześnie przejmie nadzór nad segmentem logistyki magazynowej.

– Kluczem do sukcesu jest synergia potencjałów, które posiadamy. Dotyczy to zarówno nas – pracowników, naszych relacji z klientami i dostawcami, jak i naszej oferty produktowej, efektywności oraz elastyczności. Zdaję sobie sprawę, że jesteśmy dopiero na początku tej wspólnej drogi, ale wierzę, że łącząc to, co w nas najlepsze, razem stworzymy nowe możliwości rozwoju przyszłej organizacji – mówi Bolesław Chełkowski.

Po zakończeniu procesu integracji VGL Solid Group będzie zespołem ok. 800 osób pracujących w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego kraju.

– Praca w firmie będącej liderem rynku logistycznego niesie ze sobą szereg korzyści także dla pracowników – mówi Katarzyna Jankowska, dyrektor ds. HR i członek zarządu VGL Group. – Szerokie możliwości rozwoju, dostęp do szkoleń, okazja do uczestniczenia w różnorodnych projektach wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji, to tylko niektóre z nich. Mamy w planach szereg projektów z zakresu integracji i komunikacji, dzięki którym pracownicy będą mogli się poznać, wymienić wiedzę i doświadczenia oraz wzajemnie się wspierać – dodaje.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane