Sheepme i DPD Food oferują fulfillment dla e-grocery

Photo by Maria Lin Kim on Unsplash

Startup Sheepme wprowadził na rynek usługę Fulfillment Fresh Food – dostawę żywności w monitorowanym łańcuchu chłodniczym. Procesy magazynowo-logistyczne prowadzone są w Parzniew Logistics Center (woj. mazowieckie). Za dostawy odpowiada firma kurierska DPD Polska.

Firma Sheepme świadczy outsourcing usług logistycznych dla e-commerce. W kwietniu rozwinęła swoją działalność w obszarze fulfillment, wprowadzając usługę Fresh Food, realizując dostawy dla branży e-grocery.

Fresh Food polega na przechowywaniu, a następnie dostarczeniu żywności do odbiorcy w temperaturze kontrolowanej od 0°C do +4°C w ciągu jednego dnia od momentu nadania paczki. W przesyłce mogą znaleźć się produkty spożywcze, które wymagają temperatury kontrolowanej oraz odporne na uszkodzenia wywoływane podwyższoną wilgotnością lub niską temperaturą panującą w komorach chłodniczych. – Rozszerzenie oferty o Fulfillment Fresh Food to odpowiedź naszej firmy na wzrost oczekiwań branży HoReCa oraz zwiększone zainteresowanie konsumentów zakupem produktów spożywczych przez Internet – twierdzi Paweł Kocyk, prezes działającego od roku startupu Sheepme.

Przechowanie towaru odbywa się w magazynie w Parzniewie. Pracownicy Sheepme dobierają odpowiednie opakowania do specyfiki produktu, a przy współpracy z firmami logistycznymi wysyłają zamówienie do klienta końcowego. Firma zajmuje się także pakowaniem zamówień oraz obsługą zwrotów. – Proponujemy opakowanie tekturowe i wkłady termoizolacyjne podtrzymujące niską temperaturę w transporcie – mówi Paweł Kocyk.

Elementem usługi jest współpraca z firmą DPD Food, której sortowania znajduje się blisko magazynu Sheepme. DPD Food zapewnia kontrolę temperatury przesyłki podczas całego procesu transportu od odbiory aż po dostarczenie do klienta. Dzięki temu ma on pewność, że produkt zachowa swoje właściwości na każdym etapie transportu. Usługa DPD Food jest dostępna w największych miastach w Polsce, a dostawy mogą być realizowane również jako Same Day Delivery.

Gwarantem jakości i bezpieczeństwa usługi Fresh Food ma być certyfikacja ATP oraz pozwolenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Wspólny projekt Sheepme i DPD funkcjonuje na razie tylko na terenie Warszawy i okolic.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane