Żabka zbyła obiekt logistyczny budowany w Radzyminie

Cushman & Wakefield

Firma Macquarie Asset Management, działająca w imieniu funduszu Macquarie European Logistics Real Estate Fund, podpisała umowę kupna powstającego pod Warszawą obiektu logistyczno-magazynowego – od spółki Logistic Property Investment, należącej do Grupy Żabka i zarządzanej przez Żabka Property Fund.

Obiekt, którego budowa zakończy się w drugiej połowie bieżącego roku, będzie mia 60 tys. mkw. powierzchni. Nieruchomość położona jest w centrum logistycznym Radzymin przy drodze ekspresowej S8. Magazyn został w 100% wynajęty przez Żabkę, największego w Polsce operatora sklepów typu convenience, i będzie obsługiwał ponad 3500 sklepów z sieci liczącej ok. 8200 punktów handlowych.

– Coraz wyższy standard życia w Polsce i korzystna lokalizacja kraju w Europie środkowej przyczyniają się do silnego popytu na powierzchnie logistyczne ze strony firm krajowych i zagranicznych. Bardzo się cieszymy z możliwości powiększenia naszego portfela nieruchomości logistycznych na tym ważnym rynku i nawiązania współpracy z tak renomowanym i długoletnim najemcą jak Żabka – powiedział Christian Goebel, współdyrektor strategii Core/Core-Plus Real Estate w Macquarie Asset Management.

Andrzej Potyra, dyrektor Żabka Property Fund poinformował, że obiekt powstał we współpracy z firmą 7R. – Będzie on najbardziej zaawansowanym pod względem technicznym obiektem w sieci dystrybucyjnej Żabki. Transakcja zrealizowana na zasadzie forward funding jest przykładem wzorowej współpracy pomiędzy inwestorem, najemcą i deweloperem. Firma Macquarie jest bardzo doświadczonym zarządcą i umożliwi dalszy rozwój tej inwestycji. Cieszymy się z możliwości kontynuowania naszej współpracy jako najemca – dodaje Potyra.

Obiekt ubiega się o uzyskanie oceny Excellent w systemie certyfikacji ekologicznej budynków BREEAM. Zainstalowane na dachu panele słoneczne oraz instalacja biogazowa na terenie inwestycji pozwolą obniżyć koszty energii.

Firma Macquarie Asset Management inwestują w europejskim sektorze nieruchomości logistycznych od 15 lat na terenie Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Norwegii, Polski, Słowacji, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

W transakcji sprzedającemu doradzała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield, Rymarz Zdort i EY.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane