Ford Trucks na drodze Centralnego Korytarza Eurazji

Ceremonia podpisania umowy przez przedstawicieli Ford Trucks i nowego dystrybutora firmy w Kazachstanie.
Ford Trucks

Ford Trucks, globalna marka ciężkich pojazdów użytkowych, rozszerza zakres usług dla klientów międzynarodowych dzięki pośrednictwu nowo wybranego dystrybutora – Turbo Trucks Kazakhstan w Kazachstanie. Firma dąży do zapewnienia niezawodnych usług na różnych rynkach, wzdłuż Nowego Jedwabnego Szlaku, kluczowej trasy dla handlu międzynarodowego.

Ford Trucks systematycznie zwiększa zasięg swoich usług dla wszystkich międzynarodowych klientów. Nowy dystrybutor firmy to Turbo Trucks Kazakhstan w Kazachstanie, będącym bramą transportu drogowego Eurazji. Turbo Trucks Kazakhstan jest częścią TH Group, która od ponad 25 lat reprezentuje wiodące światowe marki motoryzacyjne, ma duże doświadczenie w branży pojazdów ciężarowych, a także posiada spółki o różnej działalności związanej z branżą motoryzacyjną w 9 krajach w Europie i Azji.

W wyniku rozpoczęcia działalności na strategicznym rynku w Kazachstanie Ford Trucks będzie obecny na najdłuższej trasie „Środkowego Korytarza”, zwanego „Nowym Jedwabnym Szlakiem”, inicjatywy infrastrukturalnej i handlowej, mającej na celu poprawę możliwości komunikacyjnych oraz wspieranie współpracy gospodarczej między krajami euroazjatyckimi.

Rozległy obszar geograficzny Kazachstanu, będący prawie o połowę większy od terenów Unii Europejskiej, znacznie rozszerzy Ford Trucks możliwość świadczenia usług. Kazachstan łączy wiele partnerskich umów z Unią Europejską, które wynikają z jego położenia na szlaku pomiędzy Europą i Azją.

Ford Trucks rozpocznie swoją działalność w Ałmaty od sprzedaży, obsługi posprzedażnej oraz serwisu części zamiennych. W ciągu kolejnych dwóch lat planuje rozszerzenie swojej działalności na pięć kolejnych miast, wyróżniających się działalnością handlową i wydobywczą, co oznacza, iż do 2025 r. usługi Ford Trucks będą dostępne w sześciu głównych aglomeracjach Kazachstanu.

Współpraca między Ford Trucks i Turbo Trucks Kazakhstan została sformalizowana 31 sierpnia 2023 r., podczas ceremonii oficjalnego podpisania umowy, w której wzięli udział dyrektorzy i przedstawiciele firm.

Podczas ceremonii Emrah Duman, Leader Ford Trucks, powiedział: – Jesteśmy zadowoleni z możliwości obsługi kazachskiego rynku ciężkich pojazdów użytkowych u boku nowego i niezwykle cennego partnera. Kazachstan jest dla nas milowym krokiem w budowaniu silnej obecności wzdłuż Nowego Jedwabnego Szlaku. Odnosząc się do powierzchni, nasz zasięg usług obejmuje ogromny obszar geograficzny. To strategiczne posunięcie zwiększa i ulepsza możliwości obsługi naszych międzynarodowych klientów, oferując im niezawodne usługi posprzedażne oraz łatwy dostęp do części zamiennych – stwierdził Emrah Duman.

– Możliwości w Kazachstanie są ogromne. jesteśmy głęboko przekonani, że nasze partnerstwo będzie napędzać wspólny sukces i rozwój, zapewniając naszym klientom najwyższej klasy rozwiązania – dodaje Duman.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane