American Airlines będą korzystać z biopaliwa

traveLINK, Pixabay

Kuehne+Nagel zawarło z kolejnym przewoźnikiem lotniczym porozumienie dotyczące wykorzystania zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) w celu zapobiegania zmianom klimatycznym. Linie American Airlines zobowiązały się wykorzystać ponad 11 mln litrów biopaliwa.

11 mln litrów SAF pozwala na zrealizowanie 25 neutralnych węglowo przelotów samolotu pasażerskiego Boeing 787-9 Dreamliner lub na transport 13 mln kg ładunku z Londynu do Dallas na pokładzie samolotu towarowego Boeing 777F. Klienci Kuehne+Nagel mogą teraz korzystać z opcji SAF, aby ograniczyć emisję CO2 w ich transporcie lotniczym.

W ramach programu Net Zero Carbon, Kuehne+Nagel rozwija swoje zrównoważone i skalowalne rozwiązania w zakresie dekarbonizacji logistyki lotniczej. SAF jest obecnie najskuteczniejszym środkiem promującym neutralność węglową poprzez zmniejszanie śladu węglowego w przemyśle lotniczym.

Zrównoważone paliwo lotnicze (SAF) jest istotnym elementem ograniczania wpływu lotnictwa na zmiany klimatyczne. Skutkiem wykorzystywania SAF jest zmniejszenie, o co najmniej 75%, ilości dodatkowego węgla wprowadzanego do jego globalnego obiegu. Celem zapewnienia pełnej neutralności węglowej z wykorzystywania SAF należy uniknąć emisji CO2 generowanych podczas produkcji, przetwarzania i transportu SAF np. poprzez kompensacje CO2, wykorzystując do tego projekty przyrodnicze, które posiadają najwyższy certyfikat jakości „Verified Carbon Standard (VCS)” i / lub „Gold Standard (GS)”.

American Airlines są drugim przewoźnikiem, który porozumiał się z Kuhne + Nagel w sprawie wykorzystania biopaliwa. Pierwszym były linie  Air France KLM Martinair Cargo.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane