Biuro Uni-logistics obsługuje operacje w Małaszewiczach

Adam Brzozowski

Uni-logistics rozwija przewozy na Nowym Jedwabnym Szlaku, a wraz z ich rozwojem firma postanowiła otworzyć biuro w Białej Podlaskiej, aby łatwiej zarządzać operacjami na terminalu w Małaszewiczach. W biurze wykonywana jest m.in. odprawa celna ładunków z Chin.

Tomasz Siatecki, dyrektor operacyjny Uni-logistics, informuje, że placówka w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować na początku sierpnia. Biuro znajduje się ok. 40 km od Małaszewicz. – Część jego pracowników zajmuje się transportem kolejowym, w tym przeładunkami czy rewizją taboru, ale uruchomiliśmy w nim też biuro celne, aby samodzielnie wykonywać wszystkie operacje celne, bez konieczności wynajmowania w tym celu firm zewnętrznych – mówi Siatecki.

Uni-logistics, podobnie jak wszyscy operatorzy składów na trasie z Chin do Europy, odnotowuje 40-50 proc. wzrost przewozów w ciągu jednego roku. Małaszewicze są dla firmy kluczowym terminalem. – Zdarza się nam korzystać z usług terminali m.in. w Łodzi, w Dąbrowie Górniczej czy w Sławkowie, ale 90 proc. przeładunków wykonujemy w Małaszewiczach. Stąd decyzja o uruchomieniu nowego biuro właśnie w tym regionie – dodaje Tomasz Siatecki.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane