DACHSER utrzyma połączenie lotnicze z Azją do 2024 r.

DACHSER

DACHSER Air & Sea Logistics poinformował, że rozszerza program czarterowy na trasie między Frankfurtem a Szanghajem w okresie do kwietnia 2024 r. Na trasie między Europą a Azją dwa razy w tygodniu kursuje samolot szerokokadłubowy przewożący jednorazowo 33 tony. Loty wprowadzono w odpowiedzi na trudności w transporcie morskim.

Program czarterowy DACHSER zapewnia firmom korzystającym z usług frachtu lotniczego dodatkową przepustowość, na której mogą polegać przy planowaniu dostaw – zwłaszcza teraz, gdy szlaki handlowe między Europą a Azją zostały mocno dotknięte lockdownem w Szanghaju, a także wojną w Ukrainie i towarzyszącymi jej sankcjami. – Zapotrzebowanie na zdolności czarterowe pozostaje wysokie jak nigdy dotąd. Dlatego właśnie stworzyliśmy własną sieć transportową z regularnymi połączeniami między Azją, Europą i Ameryką Północną, aby móc oferować elastyczne rozwiązania w tym zakresie – mówi Timo Stroh, head of global air freight w DACHSER.

Fracht lotniczy również odczuwa skutki obecnej sytuacji na rynkach światowych. Podczas gdy już przed pandemią występował niedobór przepustowości, w ostatnich miesiącach sytuacja znacznie się pogorszyła. Zamknięcie przestrzeni powietrznej z powodu wojny na Ukrainie wydłużyło loty o około dwie i pół godziny. Oznacza to konieczność przewożenia większej ilości paliwa, którego koszt wzrasta, a waga zmniejsza możliwy ładunek.

– Obsługa własnych połączeń czarterowych otwiera nam nowe możliwości w zakresie przepustowości i daje pewien stopień niezależności. Nawet w tych burzliwych dla gospodarki czasach przestrzegamy naszych własnych umów czarterowych, zapewniając zdolność przewozową – podkreśla Stroh.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane