Do floty Omega Pilzno dołączyły 34 naczepy Wielton

Wielton

Wieluński producent naczep dostarczył spółce Omega Pilzno ITiS Godawski & Godawski naczepy Strong Light Master o niskiej masie własnej. Ten niestandardowy model przyczepy waży do 700 kg mniej od standardowych naczep, co przekłada się na zmniejszone spalania ciągnika siodłowego oraz redukcję emisji zanieczyszczeń.

Transport poddawany jest obecnie intensywnej presji związanej z redukcją śladu węglowego. W związku z tym producenci pojazdów dążą m.in. do obniżenia masy własnej i ograniczenia zużycia paliwa w swoich produktach. Firma Wielton wyprodukowała lekkie naczepy Strong Light Master, które będą częścią „zielonych zestawów” Omegi Pilzno. Przewoźnik otrzyma 34 sztuki naczep o lekkiej, a jednocześnie trwałej i mocnej konstrukcji.

Przewoźnik z Pilzna posiada ciągniki siodłowe napędzane gazem oraz naczepy o obniżonej masie własnej, które dodatkowo wyposażono w opony o zmniejszonych oporach toczenia. Podczas eksploatacji 40-tonowego zestawu ciężarowego w ruchu dalekobieżnym możliwe jest zmniejszenie emisji CO2 aż o 3,2 tony rocznie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane