MSC oferuje przewozy ładunków płynnych w kontenerach

MSC

Szwajcarski potentat logistyczny MSC ogłosił, że stał się pierwszym, globalnym przewoźnikiem, który zaoferował kompleksowe usługi transportu ładunków płynnych w tzw. flexibags. Usługa MSC Liquid Cargo jest już dostępna w Europie (m.in. w Polsce), w Azji, na Bliskim Wschodzie i w obu Amerykach.

Oferta MSC Liquid Cargo została wprowadzona przy wsparciu globalnej siatki połączeń MSC na lądzie i morzu oraz dzięki wsparciu ze strony operatorów portów morskich. Firma wykorzystuje do transportu ładunków płynnych elastyczne worki (flexibags), które są montowane w kontenerach. Montaż flexibags wykonywany jest w obiektach MSC, co pozwala firmie unikać pośredników. W ten sposób potencjalni klienci oszczędzają czas i pieniądze.

Worki dostarczane MSC są wykonywane na indywidualne zamówienie, według dostarczonej specyfikacji. Flexibags mają pojemność 24 tys. litrów. Można je wypełnić nieszkodliwymi płynnymi ładunkami – takimi jak oleje jadalne, wino, produkty naftowe i chemikalia. Kontenery z flexibags mają być alternatywą dla przewożenia tych ładunków w cysternach ISO i innych opakowaniach.

MSC przekonuje, że przejście z cystern na przewozy ładunków w workach ma wiele zalet. Foliowe worki są jednorazowe i w pełni nadają się do recyklingu, są więc najbardziej higienicznym sposobem transportu. Flexibags można zainstalować w dowolnym 20-calowym kontenerze, który po wyjęciu ładunku jest gotowy do ponownego użycia. Nie ma też potrzeby czyszczenia kontenerów, co dodatkowo odróżnia ten sposób przewozu ładunków od cystern ISO.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane