Nowy operator kolejowy obsłuży porty Europy Północnej

MSC

Największe przedsiębiorstwo logistyczne na świecie, szwajcarski MSC, poinformowało o rozpoczęciu działalności belgijskiego oddziału firmy kolejowej MEDWAY. Nowy oddział przewoźnika towarowego będzie obsługiwał trasy kolejowe w Belgii oraz w Holandii, Niemczech i Austrii.

Nowa spółka kolejowa podlega firmie MEDLOG, którego w Grupie MSC odpowiada za logistykę lądową. Jest licencjonowanym przewoźnikiem towarowym w Belgii, Holandii, w Niemczech i Austrii. Firma będzie obsługiwała przewozy intermodalne do oraz z Europy Północnej i Zachodniej. Belgijski oddział MEDWAY obsłuży m.in. codzienne połączenie między portem w Antwerpii oraz czterema miastami w Niemczech: Neuss, Frankfurtem, Germersheim i Wörth nad Renem. W dalszej perspektywie pociągi spółki połączą również inne ważne porty w Europie Północnej: Bremerhaven, Rotterdam i Hamburg, z portami śródlądowymi i terminalami w Europie Środkowej.

MSC liczy, że belgijski operator kolejowy będzie przewoził głównie sprzęt AGD, chemikalia, samochody i artykuły spożywcze.

– MEDWAY Belgia rozszerza zakres i zasięg działania naszego kolejowego przewoźnika towarowego w Europie. Uruchomienie usług kolejowych pozwala nam sobie własne połączenia oraz rozszerzyć ofertę transportową dla klientów – informuje Salvatore Prudente, dyrektor wykonawczy w MEDLOG.

Nowy podmiot rozpoczyna działalność z 4 nowymi lokomotywami wielosystemowymi od Alphatrains, partnera MEDWAY. Kolejne lokomotywy zostaną dostarczone w późniejszym terminie. Eksploatowane przez spółkę wagony dostarczyło VTG.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane