ÖBB Rail Cargo otwiera spółki w Chinach oraz w Serbii

RCG, Michael Fritscher

Na początku 2023 roku austriacki przewoźnik kolejowy ÖBB Rail Cargo Group (RCG) otworzy spółkę zależną Rail Cargo International Freight Forwarding w Szanghaju. W planach jest także rozwój działalności na Bałkanach. Pomoże w tym otwarcie spółki w Serbii.

Austriacki RCG wykonuje przewozy kolejowe do i z Azji od 2008 roku – transporty odbywają się Nowym Jedwabnym Szlakiem. Każdego roku trasą tą przejeżdża ok. 600 organizowanych przez spółkę pociągów. Od stycznia 2023 r. w Szanghaju rozpocznie działalność firma zależna kolei austriackich: Rail Cargo International Freight Forwarding.

– Nowa spółka wzmacnia nasze działania sprzedażowe i zmniejsza naszą zależność od zewnętrznych partnerów w Chinach. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ interesy z Chinami są zawierane prawie wyłącznie lokalnie – powiedział Clemens Först, dyrektor generalny RCG, podczas konferencji prasowej. – Chcemy ponadto rozszerzyć naszą działalność na NJS, przyspieszając transporty na korytarzu centralnym – dodał szef kolejowej spółki.

Dzięki nowej spółce zależnej ÖBB Rail Cargo Group zaoferuje nie tylko przewozy koleją, ale kompleksowe usługi logistyczne, w tym spedycję na rynkach w Azji – od transportu ciężarowego po odprawę celną, przeładunek itp.

RCG poinformowało o planach otwarcia przedstawicielstwa także na Bałknanach. W I kwartale 2023 r. rozpocznie działalność spółka zależna w Belgradzie. Dzięki temu Serbia stanie się 13. krajem w Europie, w którym RCG będzie świadczyć usługi transportu kolejowego z własnym taborem lokomotywami oraz pracownikami. Austriacy planują uruchomić przewozy przez Bałkany do Turcji i Grecji – gdzie RCG ma silną pozycję rynkową.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane