PLL LOT rozpoczyna przewozy „Cargo dla Polski”

Anna Grochal

Zakończył się program przywozu do Polski rodaków z zagranicy na czas zamknięcia granic z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2. Według szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michała Dworczyka będzie teraz realizowany nowy program – transportu środków ochronnych z Chin do naszego kraju.

O pomyśle rządu Dworczyk poinformował na Twitterze. – Obecną akcję “Lot do domu” przekształcamy w “Cargo dla Polski”; w ramach mostu powietrznego między Polską a Chinami transportujemy niezbędne materiały służące walce z pandemią oraz sprzęt zapewniający bezpieczeństwo polskim służbom medycznym – napisał minister.

 

W ramach programu „Lot do domu” samoloty PLL LOT wykonały 388 rejsów czarterowych z Polski do wieku lotnisk na całym świecie. Dzięki zleceniom rządu nasz narodowy przewoźnik mógł zarabiać podczas pandemii, kiedy zawieszono wszystkie pasażerskie połączenia lotnicze. Aktualnie LOT będzie zarabiał na transporcie ładunków. Spółka informuje, że w ramach utworzonego mostu powietrznego między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Chińską biuro LOT Cargo wdrożyło specjalne rejsy medical cargo, którymi transportowane są materiały medyczne służące do walki z SARS-CoV-2.

Z oferty LOT Cargo na warunkach komercyjnych mogą także korzystać prywatni przedsiębiorcy.

Przypominamy, że nasz narodowy przewoźnik nie ma w swojej flocie żadnego samolotu towarowego. Do przewozu ładunków wykorzystuje jedynie luki bagażowe (dolny pokład samolotów). Do przewozu większych ilości ładunku czarterowane są frachtowce, w tym największy na świecie samolot transportowy An-224.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane