Wyruszył pierwszy pociąg z Chengdu do Kątów Wrocławskich

Schavemaker Invest

Chińczycy uruchamiają nowe połączenie w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Tym razem pociągi kontenerowe będą kursowały ze stacji Chengdu (stolicy prowincji Sichuan) do terminalu Schavemaker Invest w okolicach stolicy Dolnego Śląska.

Otwarcie połączenia do Kątów Wrocławskich jest odpowiedzią chińskiego operatora pociągu, spółki Chengdu International Railway Services (CDIRS), na rosnące w Chinach zainteresowanie dostarczaniem towarów bezpośrednio do największych miast w Polsce.

Przeważającą część towaru w 30 kontenerach załadowanych na pociąg do Wrocławia stanowi elektronika, przeznaczona dla pobliskich zakładów produkcyjnych.

Pierwszy pociąg już opuścił Chengdu: odjechał ze stacji w piątek 6 września i po dwóch tygodniach (w piątek 20) września dotrze do Kątów Wrocławskich.

Polskim agentem pociągu jest firma Rail Transportation Service Broker (RTSB), która na początku miesiąca nawiązała współpracę z terminalem Shavemaker Invest w Kątach Wrocławskich w celu zrealizowania nowego zamówienia dla klienta z Chin.

Terminal w Kątach Wrocławskich stanie się trzecim w naszym kraju obiektem – po terminalach w Małaszewiczach i Łodzi – do którego będą docierały pociągi z chińskiego Chengdu.

Schavemaker Invest spodziewa się, że pod koniec września z Chengdu wyruszy drugi pociąg do Polski.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane