Arabski inwestor interesuje się przejęciem DB Schenker

Ciężarówki z logo DB Schenker
DB Schenker

Fundusz inwestycyjny ADQ z Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest zainteresowany zakupem aktywów niemieckiego potentata logistycznego DB Schenker. W niemieckim rządzie toczy się spór o to, czy strategiczna spółka powinna trafić w ręce Arabów.

Rząd federalny od dawna przymierza się do sprzedaży DB Schnker – spółki logistycznej należącej do kolei niemieckich – Deutsche Bahn. Środki pozyskane z tej transakcji, DB mogłyby przeznaczyć na modernizację kolei.

Dziennik „Handelsblatt” informuje, że zakupem udziałów DB Schenker interesuje się należący do władz Zjednoczonych Emiratów Arabskich fundusz inwestycyjny ADQ. Cena za aktywa niemieckiej spółki nie dla gra dla Arabów roli. Fundusz posiada duże środki pochodzące ze sprzedaży ropy naftowej.

Według informatorów „Handelsblatt”, z jednej strony rząd federalny naciska na DB, aby znaleźć inwestora dla logistycznej spółki, ale z drugiej część ministrów ma wątpliwości, czy firma o strategicznym znaczeniu powinna trafić do inwestora z Abu Dhabi. Pandemia koronawirusa oraz wojna w Ukrainie unaoczniły, jak ważne jest zapewnienie trwałych łańcuchów dostaw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane