Hegelmann uruchomił szkołę jazdy dla kierowców

Hegelmann Poland

Firma transportowa ruszyła z własnym programem szkoleniowym dla kierowców. W ramach Drivers Academy swoje umiejętności podnoszą zarówno obecni pracownicy Hegelmann Poland, jak i nowe osoby, które chcą związać się z tym zawodem i zdobyć niezbędne kwalifikacje. Kursanci mają zagwarantowaną pracę.

Hegelmann Poland to jeden z największych przewoźników pod względem ilości posiadanego taboru (ponad 2 tys. samochodów ciężarowych). Firma poinformowała o uruchomieniu Hegelmann Drivers Academy.Szkolenia to stała część rozwoju naszej firmy oraz jej kierowców. Powołanie szkoły pozwala nam te działania ustandaryzować oraz otworzyć dla większej liczby zainteresowanych. Z jednej strony zatem wciąż podnosimy kwalifikacje naszych kierowców, by oferować najwyższą jakość świadczonych przez nas usług. Z drugiej – kursy są skierowane także do kandydatów, którzy będą dopiero zdobywać podstawowe uprawnienia, jak i tym, którzy mają już uprawnienia do jazdy samochodami ciężarowymi, a brakuje im kwalifikacji do jazdy po drogach Unii Europejskiej – mówi Vitaly Yurkevych, chef fleet, Division East Hegelmann Group.

Pierwsze pilotażowe kursy pod szyldem Hegelmann Drivers Academy spółka ma już za sobą. Do dyspozycji kierowców są maszyny DAF, MAN oraz Mercedes. Na potrzeby szkoleń firma dysponuje również różnymi rodzajami naczep oraz elementów potrzebnych do symulacji sytuacji, z którymi mają do czynienia kierowcy. W zależności od rodzaju kursu czy wymogów formalno-prawnych, szkolenie trwa od kilku dni do kilku tygodni.

Poza certyfikatami standaryzowanymi i nakazywanymi przez przepisy prawa, każdy absolwent Hegelmann Drivers Academy otrzymuje certyfikat od firmy, wskazujący nabyte umiejętności poświadczone przez instruktorów realizujących szkolenia. Spółka zakłada wypracowanie własnej rozpoznawalnej marki jakości wyszkolenia kierowców.

Każda osoba, która ukończy kurs w Drivers Academy może liczyć na zatrudnienie w Hegelmann Group. Na kursy mogą zapisywać się zarówno osoby indywidualne, jak i firmy zainteresowane współpracą i podniesieniem kompetencji swoich kierowców.

Kursy w ramach Drivers Academy prowadzi doświadczona kadra kierowców Hegelmann oraz szkoleniowcy, którzy przez lata odpowiadali za wspierające załogę firmy. Dodatkowo wspierają ich instruktorzy z uprawnieniami do przygotowania pod określone kursy np. kod 95.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane