Naczepy polskiej firmy w Alaskan Truck Simulator

Road Studio

Spółka Road Studio – developer przygotowywanej gry Alaskan Truck Simulator, podpisał list intencyjny z Wieltonem, jednym z największych producentów naczep i przyczep. Koncern motoryzacyjny użyczy licencji do modeli 3D swojego sprzętu na potrzeby gry. Wydawcą tytułu jest spółka Movie Games.

Road Studio S.A. to studio specjalizuje się w produkcji symulatorów pojazdów. Alaskan Truck Simulator pozwoli graczom wcielić się w kierowcę ciężarówki w pięknych bezdrożach Alaski. Według zapowiedzi, gra nie będzie oznaczała tylko jazdy ciężarówką – gracz będzie organizował całe swoje życie na Alasce, opuszczał ciężarówkę, dbał o nią, robił zakupy i rozwijał bazę operacyjną.

Autorzy gry podpisali list intencyjny ze spółką Wielton. Dzięki tej współpracy w Alaskan Truck Simulator pojawią się realistycznie odwzorowane modele naczep tej polskiej marki.

– Zastosowanie modeli 3D naczep Wielton w naszej grze będzie gwarancją realizmu na najwyższym poziomie. Licencje na wykorzystanie modeli od prestiżowego partnera z branży motoryzacyjnej mówią też wiele o skali naszego projektu (…). Mając wgląd w dokumentację naczep i ich parametry, możemy zadbać o maksymalny realizm jazdy – komentuje Maciej Nowak, prezes Road Studio.

– Gry symulacyjne, a szczególnie te dla fanów pojazdów ciężarowych, cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Stanowią bardzo szeroki kanał komunikacji, którym możemy dotrzeć do zupełnie nowego grona odbiorców i wśród nich budować globalną świadomość marki Wielton. Będzie to uzupełnienie standardowych metod informowania o naszej działalności, które prowadzimy w mediach branżowych oraz Internecie – przekonuje Błażej Marcinkowski, marketing manager Wielton S.A.

Alaskan Truck Simulator ukaże się w najpierw w wersji na PC, a następnie na konsolach. Demo gry w wersji PC będzie miało swoją premierę na targach E3 2022.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane