VGL Solid Group łączy się z brytyjską Ligentia Group

Pixabay

Polska firma logistyczna VGL Solid Group stanie się częścią brytyjskiej firmy o globalnym zasięgu – Ligentia Group, która oferuje zarządzanie łańcuchami dostaw. Mariaż ma być odpowiedzią na przyspieszoną globalizację oraz liczne rynkowe konsolidacje.

Spółka VGL Solid Group powstała w 2021 r. z połączenia gdyńskiej firmy VGL Group oraz warszawskiej Solid Logistics. Przedsiębiorstwo aktualnie podpisało umowę połączenia z brytyjską Ligentią. Zgodnie z jej warunkami polska firma zostanie przyłączona do Ligentia Group, a zakończenie operacji ma nastąpić we wrześniu 2022 r., kiedy zgodę na fuzję wydadzą urzędy antymonopolowe w obu krajach.

Ligentia to firma o zasięgu globalnym, posiadająca ponad 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Przedsiębiorstwo dysponuje zaawansowane narzędzia wspierającą te procesy. Firma posiada biura i centra dystrybucyjne w 30 lokalizacjach w m.in. Wielkiej Brytanii, Hong Kongu, Wietnamie, Chinach, Australii i USA. Po zakończeniu procesu połączenia VGL Solid Group stanie się częścią globalnej struktury Ligentia Group, tworząc zespół ponad 1300 osób pracujących na 4 kontynentach.

VGL współpracuje z firmą Ligentia od ponad 10 lat. Firma informuje w komunikacie, że w tym czasie udało się obu podmiotom poznać siebie nawzajem, zbudować wzajemne zaufanie i upewnić się, że plany strategiczne i ścieżki rozwoju prowadzą w tym samym kierunku.

– Przez wiele lat utrzymywaliśmy wzorowe relacje z VGL i podpisanie umowy to niezwykle ekscytujący etap naszej dalszej, wspólnej podróży. Obie firmy rozwijają się dzięki wspólnym wartościom i zorientowaniu na potrzeby klientów –  co oznacza, że inwestujemy w zasoby, doskonalimy i wykorzystujemy je, aby mieć pewność, że zapewniamy i dostarczamy jak najlepsze rozwiązania. Przyszłe przedsiębiorstwo będzie miało jeszcze większą szansę, by rozszerzyć naszą ofertę technologiczną, zapewnić nowe usługi i zjednoczyć zróżnicowany zespół gotowy do osiągnięcia kolejnego etapu rozwoju – powiedział Nick Jones, dyrektor generalny Ligentia Group.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane