TORPOL zakończył rok 2020 rekordowym zyskiem

Arch. TORPOL

Według wstępnych wyników finansowych Grupa TORPOL, jeden z podmiotów na rynku budowy i modernizacji infrastruktury kolejowej, osiągnął w 2020 roku historycznie rekordowe zyski. Skonsolidowany zysk brutto ze sprzedaży wyniósł niemal 100 mln zł (+33 proc. r/r), a zysk netto 48,6 mln zł (+64 proc. r/r). Przychody netto ze sprzedaży osiągnęły wartość prawie 1,4 mld zł (-13 proc. r/r).

Portfel zamówień Grupy na koniec 2020 roku wynosił ponad 1,6 mld zł netto a jego średnia rentowność na sprzedaży brutto za ostatnie 12 miesięcy wynosi prawie 7,2 proc. Grupa zapewnia, że jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej i płynnościowej, co odzwierciedla rekordowa pozycja gotówkowa (ok. 405 mln zł na koniec ub.r.).

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanych wyników, które osiągnęliśmy dzięki wieloletniej, konsekwentnej i pełnej zaangażowania pracy wszystkich pracowników w ubiegłym roku, w którym skala trudności i wyzwań, z jakimi przyszło nam się zmierzyć, była niespotykana. W takich okolicznościach TORPOL zakończył i rozliczył większość trudnych kontraktów pozyskanych w 2016 i 2017 roku z wyższą rentownością niż pierwotnie planowana – opowiada Grzegorz Grabowski, prezes spółki TORPOL.

Zdaniem Grabowskiego, jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, rok 2021 powinien być dla Grupy Torpol porównywalny do 2020 roku, gdyż wynika to wprost z realizacji posiadanego portfela zleceń.

– Konsekwentnie rozwijana jest także działalność spółki Torpol Oil&Gas, która posiada unikatowe kompetencje w zakresie projektowania i realizacji technologicznych, wysoce innowacyjnych systemów i urządzeń dla obszarów przetwórstwa oraz wydobycia ropy i gazu, jak również przemysłu chemicznego. Firma posiada rekordowy portfel zleceń i trzeci rok z rzędu wygenerowała najwyższe przychody oraz wynik finansowy – zaznacza Grzegorz Grabowski.

TORPOL według wstępnych wyników finansowych osiągnął przychody netto ze sprzedaży na poziomie prawie 1,3 mld zł (-16% r/r). Wygenerowany zysk ze sprzedaży brutto wyniósł 93,3 mln zł (+33% r/r), a zysk netto 47 mln zł. Spółka planuje publikację raportu rocznego 12 marca br.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane