TORPOL zakończył rok 2020 rekordowym zyskiem

Arch. TORPOL

Według wstępnych wyników finansowych Grupa TORPOL, jeden z podmiotów na rynku budowy i modernizacji infrastruktury kolejowej, osiągnął w 2020 roku historycznie rekordowe zyski. Skonsolidowany zysk brutto ze sprzedaży wyniósł niemal 100 mln zł (+33 proc. r/r), a zysk netto 48,6 mln zł (+64 proc. r/r). Przychody netto ze sprzedaży osiągnęły wartość prawie 1,4 mld zł (-13 proc. r/r).

Portfel zamówień Grupy na koniec 2020 roku wynosił ponad 1,6 mld zł netto a jego średnia rentowność na sprzedaży brutto za ostatnie 12 miesięcy wynosi prawie 7,2 proc. Grupa zapewnia, że jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej i płynnościowej, co odzwierciedla rekordowa pozycja gotówkowa (ok. 405 mln zł na koniec ub.r.).

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanych wyników, które osiągnęliśmy dzięki wieloletniej, konsekwentnej i pełnej zaangażowania pracy wszystkich pracowników w ubiegłym roku, w którym skala trudności i wyzwań, z jakimi przyszło nam się zmierzyć, była niespotykana. W takich okolicznościach TORPOL zakończył i rozliczył większość trudnych kontraktów pozyskanych w 2016 i 2017 roku z wyższą rentownością niż pierwotnie planowana – opowiada Grzegorz Grabowski, prezes spółki TORPOL.

Zdaniem Grabowskiego, jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, rok 2021 powinien być dla Grupy Torpol porównywalny do 2020 roku, gdyż wynika to wprost z realizacji posiadanego portfela zleceń.

– Konsekwentnie rozwijana jest także działalność spółki Torpol Oil&Gas, która posiada unikatowe kompetencje w zakresie projektowania i realizacji technologicznych, wysoce innowacyjnych systemów i urządzeń dla obszarów przetwórstwa oraz wydobycia ropy i gazu, jak również przemysłu chemicznego. Firma posiada rekordowy portfel zleceń i trzeci rok z rzędu wygenerowała najwyższe przychody oraz wynik finansowy – zaznacza Grzegorz Grabowski.

TORPOL według wstępnych wyników finansowych osiągnął przychody netto ze sprzedaży na poziomie prawie 1,3 mld zł (-16% r/r). Wygenerowany zysk ze sprzedaży brutto wyniósł 93,3 mln zł (+33% r/r), a zysk netto 47 mln zł. Spółka planuje publikację raportu rocznego 12 marca br.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane